Biegli po Grand Prix w biegach przełajowych

Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia

Blisko 400 miłośników biegów przełajowych w różnym wieku mimo odwilży i wielkich roztopów pojawiło się w sobotę nad jeziorem Rusałka.

Wszystko przez trzeci bieg cyklu o Grand Prix Poznania w biegach przełajowych. Punktualnie o godzinie 11 na trasę wyruszyło blisko 400 biegacze startujący na dystansie 5 km. Trasa co prawda była nieco trudniejsza niż zwykle jednak czas zwycięzcy - Macieja Łucyka (16:34) na to nie wskazywał. Blisko o 40 sekund pokonał swojego największego rywala - Filipa Przymusińskiego (17:11) oraz Dariusza Kowalskiego (17:26).

Ujednolicenie standardów onkologiczych na terenie całej Europy - to jest możliwe! prof. Dawid MURAWA Kandydat do PE z Grunwaldzkiego fyrtla 2 na liście nr 6 Materiał KWW Lewica do PE

Wśród kobiet kolejny raz najlepsza okazała się Agnieszka Lipiecka (20:45), która równo o 1 minutę pokonała swoją siostrę bliźniaczkę - Angelikę Lipiecką (21:45). Trzecia na mecie zameldowała się Agnieszka Staniewska (23:03). Siostry Lipieckie umocniły się na pozycji lidera cyklu po 3 biegach.

Oprócz rywalizacji w biegu głównym, na krótszych dystansach rywalizowały dzieci i młodzież. Dodatkowo na trasie stawili się również zawodnicy Nordic Walking, którzy wspólnie pokonali 5 km trasę wokół jeziora. Na każdego zawodnika na mecie czekała ciepła herbata, a poznańscy biegacze kolejny raz udowodnili, że to Stolica Wielkopolski jest sercem Polskiego biegania.

Superkomórka burzowa w regionie i gradobicie. Jest niebezpiecznie!