Fireballs liczy na baraże

Zespół 1.KFA Fireballs Wielkopolska przegrał mecz półfinałowy z Bielawa Owls 14:35 i walka o awans do ekstraklasy futbolu amerykańskiego wydłuży się o dwa starcia.

Pierwsze trzy kwarty spotkania były niezwykle wyrównane. Mało kto spodziewał się tak bliskiego wyniku jeszcze na początku czwartej kwarty, szczególnie w kontekście bardzo wysokiej przegranej Fireballs z Owls w meczu sezonu zasadniczego, który został rozegrany blisko półtora miesiąca temu.

Przełomowy dla losów meczu był początek czwartej kwarty, gdy sygnał do ataku dał D’Andre Faison, który popisał się fantastycznym, 63-jardowym biegiem na przyłożenie. Kolejne dwa przyłożenia gospodarzy, bez odpowiedzi poznanian, spowodowały, że Fireballs zwątpili w końcowy sukces i Owls wygrali spotkanie 35:14.

- Jestem dobrej myśli jeśli w meczu o trzecie miejsce i barażu będziemy grać tak jak w dotychczasowych spotkaniach play-off. Cel pozostaje niezmieniony, awans do pierwszej ligi. Zmieniło się tylko to, że nasza do PLFA I jest dłuższa - skomentował zawody Wojciech Andrzejczak, prezes 1.KFA Fireballs Wielkopolska.

Bielawa Owls - 1.KFA Fireballs Wielkopolska 25:14 (8:0, 7:8, 0:0, 20:6)

I kwarta
8:0 przyłożenie Macieja Szlichty po 11-akcji po podaniu Desmonda Jordana (podwyższenie za dwa punkty Marcin Kost po podaniu Andrzeja Myszki)

II kwarta

15:0 przyłożenie Macieja Szlichty po 63-jardowej akcji po podaniu Desmonda Jordana (podwyższenie za jeden punkt Tomasz Mieczkowski)
15:8 przyłożenie Delmonte Blackwella po 15-jardowej akcji po podaniu Williego Sheirda (podwyższenie za dwa punkty Michał Pawłowski po podaniu Williego Sheirda)

IV kwarta
21:8 przyłożenie D’Andre Faisona po 73-jardowej akcji biegowej
28:8 przyłożenie Desmonda Jordana po 53-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Tomasz Mieczkowski)
35:8 przyłożenie Andrzeja Myszki po 9-jardowej akcji powrotnej po przechwyceniu piłki rzuconej przez rozgrywającego rywali
35:14 przyłożenie Rafała Kalety po 63-jardowej akcji po podaniu Williego Sheirda