Poznaniacy awansowali do fazy play-off PLFA

Czerwone Byki i 1. KFA Fireballs Wielkopolska wygrały swoje spotkania w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego PLFA II i awansowały do fazy play-off.

Zespół 1. KFA Fireballs Wielkopolska awans do fazy play-off wywalczył w sobotę w Gliwicach pokonując miejscowe Lwy 38:12. Wszystko za sprawą Amerykanów oraz Jarosława Wenca i Przemysława Gołębiewskiego, którzy od II kwarty znakomicie punktowali.

Natomiast Czerwone Byki Poznań pokonały Warriors Ruda Śląska 52:16. Już od pierwszych minut gospodarze dominowali na obiekcie Posnanii i spokojnie wygrali mecz przedłużający nadzieję na awans do ekstraklasy Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Wciąż natomiast nie wiadomo, który z rywali zagra przeciwko Bykom i Fireball w play-off. Zadecydują o tym wyniki ostatniej rundy Grupy Wschodniej PLFA II, w której wszystkie drużyny poza Radom Rocks oraz pewnym już awansu liderem - Białystok Lowlanders, zachowują szanse na awans.