Reklama
Reklama

KontenerArt: jeszcze więcej twórczego myślenia

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

KontenerArt to nie tylko imprezy, ale też twórcze myślenie i działanie. To na nich skupi się teraz centrum kultury z Chwaliszewa. W programie m.in. artystyczne warsztaty eco-designu, gry na instrumentach i burze mózgów nad rewitalizacją miasta.

Dzięki nowym propozycjom i ciągłym ulepszeniom KontenerArt w Poznaniu stał się letnim centrum kultury i rozwoju. Jest on najlepszym przykładem udanej próby ożywienia ‘umierających’ zakątków miasta. Przez ostatni miesiąc gromadził ogromną ilość młodych ludzi. Obcowali oni z kulturą, spotykali artystów i poznawali ich twórczość. Czas na nową formę. Przez kolejne trzy miesiące odwiedzający KontenerArt będą mieli więcej okazji sami coś stworzyć i zaprezentować.

Przygotowane zostały trzy cykle darmowych warsztatów z artystami. Młodzi amatorzy projektowania tworzyć będą meble z recyklingu, podczas spotkań w ramach eco-designu. Dowiedzą się jak można na potrzeby kameralnych imprez zbudować schronienie z kartonów, płótna, czy gałęzi. Ożywią pozornie martwe meble, nadając im nowy wygląd i funkcje. Zadbają o swoje domowe lampy wytwarzając recyklingowe abażury i lampiony. Warsztaty poprowadzą projektanci: Karolina Tylka, Szymon Nawoja, Mariusz Małecki (studio Ziben), Daria Burlińska, i Wojtek Traczyka (DBWT).

Osoby czujące rytm przetestują swoje umiejętności instrumentalne na spotkaniach z mistrzami muzyki etnicznej. Rytmy Świata - Korzenie Rytmu rozpoczną się tygodniowymi otwartymi warsztatami - prezentacjami grup warsztatowych dla wszystkich bębniarzy oraz miłośników rytmu. Drugi tydzień to już spotkania i koncerty z mistrzami z całego świata. Na Międzynarodowe Warsztaty Perkusyjne Korzenie Rytmu należy zapisać się mailowo pod adresem [email protected] z tytułem MUZYKA ŚWIATA.

Osoby lubiące wyrazić swoje zdanie będą miały taką możliwość na warsztatach interwencyjnych flux containers. Cztery sieciowo zorganizowane grupy projektowe, oraz spotkania burzy mózgów na Chwaliszewie zajmą się rewitalizacją zapomnianych części miasta. Przywracanie pamięci miejscom i wydarzeniom przebiegać będzie etapami. Po zlokalizowaniu celu i założeniu blogu rozpoczną się dyskusje. W ciągu miesiąca do rozmów dołączy się autorytet naukowy związany z miejscem interwencji. Potem pozostanie jedynie realizacja zatwierdzonych projektów.

Kalendarium warsztatów znaleźć można na http://www.kontenerart.pl/ .

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda i ostrzeżenie IMGW. Dotyczy jednego powiatu
1℃
-1℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
4.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro