Reklama

Będą tworzyć rowery z drewna. "Zapraszamy wszystkich pasjonatów"

fot. UPP
fot. UPP

Wydarzenie odbywa się cyklicznie, co dwa lata od 2013 r. i organizowany jest przez Koło Naukowe Technologów Drewna Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

"Celem konkursu jest zachęcenie studentów i uczniów szkół średnich do pracy z drewnem, promocja wykorzystania drewna i materiałów drzewnych jako materiału konstrukcyjnego oraz propagowanie kultury technicznej i zdrowego stylu życia" - przypomina Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

"Konkurs jest skierowany do wszystkich pasjonatów drewna i od początku istnienia ma na celu promowanie innowacyjności i kreatywności, która znajduje się w każdym z nas, a nasz konkurs pozwala ją wyzwolić" - tłumaczy Maciej Klucewicz, prezes Koła Naukowego Technologów Drewna.


"Różnorodność zaproponowanych rozwiązań czy użytych materiałów już nie raz nas zaskakiwała. W poprzednich edycjach widzieliśmy już ich cały przekrój - od bambusa, przez drewno gięte do materiałów drewnopochodnych. Cieszy nas też, że każdorazowo Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. Biorą w nim udział osoby z całej Polski, a ostatnio nawet wychodzi poza granice naszego kraju. Mimo, że Konkurs skierowany jest przede wszystkim do studentów i uczniów szkół średnich, to tak naprawdę wiek uczestników czy ich status jest rzeczą drugorzędną, najważniejsze są zawsze pomysłowość i chęci stworzenia wyjątkowego modelu roweru z drewna. Dlatego jeszcze raz zapraszamy absolutnie wszystkich pasjonatów. Na naszym profilu na facebooku czekamy na Was i wasze pytania dzień i noc" - zachęca Maciej Klucewicz.

"Rower, który weźmie udział w konkursie musi posiadać, co najmniej ramę wykonaną z drewna lub/oraz materiałów drewnopochodnych. Pozostałe elementy oraz osprzęt roweru mogą być wykonane z materiałów niedrzewnych, jednak udział drewna w projekcie jest jednym z ocenianych przez jury parametrów. Rower musi spełniać funkcję transportową, czyli umożliwiać przemieszczanie się nim przy użyciu siły własnych mięśni" - kończy rzeczniczka.

W tym roku finał konkursu będzie odbywał się w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu 15 czerwca. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest uiszczenie wpłaty w wysokości 50 złotych. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia 2023 roku na adres e-mail: [email protected]

Karty konkursowe i szczegóły znajdziemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega. W 11 powiatach naszego regionu!
17℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
8.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro