Kozły bliskie półfinałów

Kozły Poznań odniosły trzecie zwycięstwo z rzędu w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. W sobotę poznański team pokonał Sioux Kraków Tigers 28:8 i zbliżył się do półfinałów ligi.

Poznanianie w drugiej części sezonu nabrali wiatru w żagle. Ten rozpęd zaprezentowali także w starciu z Tygrysami. Już w pierwszej kwarcie objęli prowadzenie po przyłożeniu Krzysztofa Supla. Tygrysy w kolejnej odsłonie zdołały wyrównać, ale w następnych kwarta rządziły już tylko Kozły.

Gospodarze coraz pewniej i mocniej przedzierały się przez linie krakowskich obrońców. Efektem tych konsekwentnych zagrań były kolejne przyłożenia, które zdobywali Michał Studziński, ponownie Supla oraz Łukasz Boduch. Tygrysy nie zdołały odpowiedzieć żadnym punktowym atakiem mimo usilnych starań. Obrona Kozłów mocno i zdecydowanie uniemożliwiała rywalom przeprowadzanie skutecznych ataków.

"O naszym zwycięstwie zadecydowała konsekwentna gra w ataku i mocna postawa w obronie. Pierwsze połowa nie wyszła nam zbyt dobrze, ponieważ po pierwszym przyłożeniu za szybko uwierzyliśmy w zwycięstwo. Ale odpowiedź Tygrysów zmusiła nas do jeszcze większej koncentracji i w drugiej połowie pokazaliśmy nasz ulubiony mocny futbol, który dał nam wygraną i szansę na półfinały" - powiedział po spotkaniu Bartosz Hendrys, rzecznik prasowy Kozłów Poznań.

Kozły Poznań - Sioux Kraków Tigers 28:8 (8:0, 0:8, 6:0, 14:0)

I kwarta
8:0 przyłożenie Krzysztofa Supla po 16-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Michał Studziński)

II kwarta
8:8 przyłożenie Filipa Mościckiego po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Dawid Rechul)

III kwarta
14:8 przyłożenie Michała Studzińskiego po 25-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
22:8 przyłożenie Krzysztofa Supla po 25-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Michał Studziński po podaniu od Bartłomieja Kimnesa)
28:8 przyłożenie Łukasza Boducha po 6-jardowej akcji po podaniu Bartłomieja Kimnesa

Poniżej fotogaleria autorstwa Michała Cichockiego.