Kolejorz lepszy w derbach. Lech Poznań - Warta Poznań 2:0

W meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań pokonał przy Bułgarskiej Wartę Poznań.

Zgodnie z przewidywaniami Warta głęboko się cofnęła i szukała okazji do kontr. W pierwszej połowie ta taktyka okazała się słuszna: Kolejorz, zmuszony do ataku pozycyjnego, miał ogromne problemy ze sforsowaniem defensywy Zielonych. Goście z kolei mogli prowadzić, ale w decydującej chwili gospodarze mogli liczyć na Bednarka, który w 16. minucie obronił w jednej akcji dwa strzały oddane z bliskiej odległości. Później niezłe sytuacje mieli jeszcze Zrelak i Kupczak, brakowało im jednak precyzji.

Sporo sił włożonych w pracę defensywną odbiło się na Warcie w drugiej połowie. Zieloni wciąż byli dość aktywni w ataku, ale większość okazji stworzyli sobie już w momencie, gdy przegrywali. Wynik otworzył Milić, który został w okolicach pola karnego rywali po stałym fragmencie gry (co ewidentnie zmyliło obrońców) i wykorzystał dobre dośrodkowanie Pereiry.

Gol na 2:0 padł po dośrodkowaniu z rzutu wolnego - tym razem defensorów Warty uprzedził Ishak.

Ostatecznie Kolejorz pokonał Wartę, co można uznać za sprawiedliwy wynik. Zielonych nie należy jednak przesadnie krytykować, bo szczególnie w pierwszej połowie postawili rywalom trudne warunki. W starciu z Lechem przesądziła wyraźna różnica w umiejętnościach piłkarskich, ale trener Szulczek wyraźnie ma pomysł na swój zespół, co daje nadzieję na skuteczne podjęcie walki o utrzymanie.

Lech Poznań - Warta Poznań 2:0 (0:0)

Lech: Bednarek - Pereira (Czerwiński 66'), Salamon, Milić, Douglas - Karlstrom, Kvekveskiri - Ba Loua (Marchwiński 83'), Amaral (Ramirez 75'), Kamiński (Skóraś 75') - Ishak (Sobiech 83').

Rezerwowi: Mrozek - Ramirez, Marchwiński, Skóraś, Murawski, Satka, Kozubal, Czerwiński, Sobiech.

Warta: Lis - Grzesik, Ivanov, Szymonowicz, Trałka, Kiełb (Matuszewski 61') - Kupczak, Czyż (Kuzimski 61'), Kopczyński, Papeau - Zrelak.

Rezerwowi: Grobelny, Kuzimski, Corryn, Fiedosewicz, Czyżycki, Sangowski, Matuszewski, Małek, Burman.

Bramki: Milić 53', Ishak 64'

Kartki: Kiełb 54' (żółta), Pereira 60' (żółta), Kuzimski 61' (żółta), Papeau 88'(żółta), Szymonowicz 90' (żółta)

90
4 minuty doliczone
80
Niezła akcja Warty na lewej stronie, zagranie w pole karne, ale piłka padła łupem Bednarka
79
Złe zagranie Ba Louy w kierunku Ramireza
76
Kontra Warty, Kuzimski zagrywał w kierunku Zrelaka, ale dobrze ustawiony był Karlstrom
72
Bezpośrednie uderzenie Douglasa z rzutu wolnego, piłka wylądowała na górnej siatce bramki Lisa
54
Zagranie z prawej strony boiska w pole karne Warty, wbiegający Milić uderzył ją nogą i pokonał Lisa