Kozły uratowały ekstraklasę dla Poznania

Ujęcie z czerwca

Rozegrany w Poznaniu mecz barażowy Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zakończył się zwycięstwem miejscowych Kozłów. Zespól ten pokonał wicemistrza drugiej ligi (PLFA II) Torpedy Łódź 22:0.

Od początku, będące faworytem tego meczu, Kozły Poznań narzuciły rywalom swój fizyczny styl gry. Ofensywa gospodarzy opierała się głównie na akcjach biegowych. Zespół z Łodzi główny nacisk w ataku kładł na podania do przodu, choć nie zaniedbywał gry dołem. Przełomową była druga kwarta, w której dwa przyłożenia i dwa udane podwyższenia za dwa punkty w wykonaniu reprezentanta Polski do lat 19, utalentowanego running backa Mateusza Szeflera pozwoliły gospodarzom wypracować szesnastopunktową zaliczkę przed przerwą.

W drugiej połowie kibice zobaczyli tylko jedną akcję punktową gdy w trzeciej kwarcie kolejny bieg poznańskiego zespołu przyniósł trzecie przyłożenie po biegu, tym razem w wykonaniu Piotra Kwaśniewskiego. Mimo ambitnej postawy goście nie udało im się wykonać żadnej akcji punktowej - podobnie jak w meczu finałowym PLFA II, gdy czyste konto zachowali Białystok
Lowlanders. Po ostatnim gwizdku Kozły Poznań mogły się cieszyć z zasłużonego zwycięstwa w baraż, licząc na walkę o wysokie cele w przyszłym roku.

Sobotni baraż był pierwszym w historii Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, a zarazem ostatnim meczem bieżącego sezonu. Dalszy ciąg zmagań w ramach rozgrywek PLFA już na wiosnę 2009. W przyszłorocznej edycji PLFA I zagrają zespoły: Warsaw Eagles, Pomorze Seahawks, Devils Wrocław, Wrocław The Crew, Husaria Szczecin, AZS Silesia Miners, Kozły Poznań oraz beniaminek Białystok Lowlanders.

Kozły Poznań - Torpedy Łódź 22:0 (0:0, 16:0, 6:0, 0:0)