Reklama

Będzie nowa fabryka na zachodzie Wielkopolski?

fot. Polskie Domy Drewniane S.A. / FB

List intencyjny w tej sprawie podpisano w środę.

Na terenie gminy Międzychód może powstać zakład prefabrykujący domy o konstrukcji drewnianej. Spółka Polskie Domy Drewniane podpisała w środę list intencyjny z burmistrzem Międzychodu. - To pierwszy krok w kierunku kolejnej inwestycji przynoszącej nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców i całego regionu. Spółka powołana przez Sejm RP do realizacji rządowych polityk mieszkaniowych zamierza otworzyć zakład produkujący nowoczesne i ekologiczne domy drewniane w ramach programu obejmującego całą Polskę - informują międzychodzcy urzędnicy.

ÓSMIOKLASISTO sprawdź swoje preferencje zawodowe-TEST ON-LINE. Gratis dla wszystkich wybierających profil medyczny. Warto poznać swoje zainteresowania, preferencje naukowe. Profesjonalne testy predyspozycji zawodowych.
REKLAMA

List intencyjny to dopiero pierwszy krok, ale już rozbudza spore nadzieje mieszkańców.

Spółka Polskie Domy Drewniane jest obecnie w trakcie realizacji swoich pierwszych inwestycji. Nabyła pierwsze grunty pod osiedla domów jednorodzinnych w Choroszczy i Łodzi. - Jesteśmy deweloperem, który specjalizuje się w budowie nowoczesnych wielorodzinnych osiedli, wykonywanych w technologiach drewnianych. Planujemy rozpoczęcie budowy czterech pilotażowych inwestycji do końca 2020 roku. Chcemy, żeby te pierwsze budynki były naszą wizytówką i pokazywały liczne zalety budownictwa drewnianego - wyjaśnia prezes Tomasz Szlązak. Kolejne dwie inwestycje, które mają się rozpocząć w tym roku, mają składać się z budynków wielorodzinnych - także drewnianych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w Wielkopolsce
16℃
10℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro