Reklama
Reklama

"Brudny" transport zwierząt. Nieczystości trafiały prosto na jezdnię

fot. WITD

W poniedziałek inspektorzy z ITD przeprowadzali kontrole na DW 434 w rejonie Gostynia. Skupiali się na pojazdach, w których transportowano zwierzęta.

- Szczegółowemu sprawdzeniu poddanych zostało pięć pojazdów przewożących żywe zwierzęta, w tym dwa z trzodą chlewną, a trzy z bydłem. W jednym przypadku inspektorzy stwierdzili rażące nieprawidłowości związane z zaniedbaniami w pojeździe. Pojazd ciężarowy, którym lokalnie transportowano dziesięć sztuk bydła, miał nieszczelną skrzynie ładunkową, co powodowało wyciek nieczystości wprost na drogę - informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu.

ÓSMIOKLASISTO sprawdź swoje preferencje zawodowe-TEST ON-LINE. Gratis dla wszystkich wybierających profil medyczny. Warto poznać swoje zainteresowania, preferencje naukowe. Profesjonalne testy predyspozycji zawodowych.
REKLAMA

Na kierowcę nałożono mandat karny. Ale to nie koniec. - Inspektorzy przeprowadzą też postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej na przewoźnika w wysokości 500 złotych. Podobne postępowanie prowadzić będą również służby weterynaryjne - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w Wielkopolsce
16℃
10℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro