Reklama
Reklama

Wielkopolanka zginęła w Holandii. Rodzina zbierała pieniądze na transport zwłok

fot. Arek

Tragiczne wieści napłynęły z Holandii.

W ubiegłym tygodniu w miejscowości Blerick doszło do wypadku z udziałem polskiej rowerzystki - 21-latka została potrącona przez samochód.

ÓSMIOKLASISTO sprawdź swoje preferencje zawodowe-TEST ON-LINE. Gratis dla wszystkich wybierających profil medyczny. Warto poznać swoje zainteresowania, preferencje naukowe. Profesjonalne testy predyspozycji zawodowych.
REKLAMA

Portal venlo.nieuws.nl podał, że pomimo błyskawicznej akcji ratowniczej i wezwania śmigłowca życia kobiety nie udało się uratować.

Według serwisu Wolsztyn112 Kamila była mieszkanką tego miasta. W internecie pojawiła się zrzutka, założona przez rodzinę zmarłej. - 15 maja w godzinach wieczornych zginęła nasza córka, siostra, siostrzenica, bratanica Kamila. Miała niespełna 21 lat, wchodziła w dorosłe życie. Planowała wstąpić w związek małżeński. Wyjechała do pracy w Holandii, by móc spełnić swoje marzenia. Dziewczyna wracała z przejażdżki rowerowej, przechodziła na pasach na zielonym świetle. Niespodziewanie zza zakrętu wyjechał samochód i z impetem uderzył w Kamilę, odrzucając ją na 100 metrów - opisywali bliscy.

- Sprawcą jest Holender, który został zatrzymany, do wszystkiego się przyznał. My, rodzina pogrążona w żałobie, pragniemy sprowadzić ciało Kamili do kraju. Niestety w dobie pandemii COVID-19 procedury są bardziej rygorystyczne, a koszty nieosiągalne dla naszej rodziny - dodała rodzina.

Koszty oszacowano na 15 tys. zł. Całą kwotę udało się już zebrać.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w Wielkopolsce
16℃
10℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro