Reklama
Reklama

Tramwaje wróciły na most Św. Rocha. Trwają prace na ul. Przybyszewskiego

fot. Włodzimierz Hoppel

18 maja zaszły kolejne zmiany w komunikacji zbiorowej.

Tramwaje linii nr 5, 13 i 16 wróciły w poniedziałkowy poranek na swoje stałe trasy i od przystanku Marcinkowskiego będą kursują ulicami: Lewandowskiej, Dowbora-Muśnickiego, most Św. Rocha i Kórnicką do węzła przy skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i Kórnickiej.

Równocześnie rozpoczęły się zasadnicze prace na torowisku znajdującym się na ulicy Przybyszewskiego, gdzie nastąpi częściowa wymiana słupów trakcyjnych i wymiana liny oraz drutu jezdnego.

- Tramwaje linii nr 7 kursować będą trasą objazdową pomiędzy przystankami "Żeromskiego" a "Rondo Nowaka-Jeziorańskiego": pojadą ulicami Dąbrowskiego, Roosevelta i Grunwaldzką (w obu kierunkach). Na wyłączonym z ruchu tramwajowego odcinku pasażerowie mogą korzystać z linii autobusowej 193, której funkcjonowanie zostaje przywrócone - informuje MPK Poznań.

Przystanki tramwajowe "Bukowska" zostały wyłączone z użytkowania. Z kolei przystanek "Rondo Nowaka-Jeziorańskiego" na ul. Przybyszewskiego w kierunku ul. Dąbrowskiego został tymczasowo przeniesiony na jezdnię równolegle do przystanku tramwajowego.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
18.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro