Reklama
Reklama

Tramwaje pojawiły się na moście św. Rocha. "Na razie to przejazd techniczny"

fot. MPK Poznań Sp. z o.o. / FB

Tramwaje linii nr 5, 13 i 16 na swoje trasy wrócą od poniedziałku.

W niedzielę, 17 maja zakończone zostaną prace torowe na trasie tramwajowej przez most św. Rocha. Od 18 maja tramwaje linii nr 5, 13 i 16 od przystanku Marcinkowskiego będą kursowały wyremontowaną trasą. Trasa prowadzić będzie ulicami ulicami: Lewandowskiej, Dowbora-Muśnickiego, most Św. Rocha i Kórnicką do węzła przy skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i Kórnickiej. Następnie "piątka" i "szesnastka" pojadą prosto swoimi stałymi trasami, natomiast "trzynastka" skręci w prawo i skieruje się przez rondo Rataje oraz ul. Zamenhofa, rondo Starołęka i ul. Starołęcką do pętli Starołęka - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

ÓSMIOKLASISTO sprawdź swoje preferencje zawodowe-TEST ON-LINE. Gratis dla wszystkich wybierających profil medyczny. Warto poznać swoje zainteresowania, preferencje naukowe. Profesjonalne testy predyspozycji zawodowych.
REKLAMA

Przypominamy też, że również 18 maja rozpoczną się zasadnicze prace na torowisku znajdującym się na ulicy Przybyszewskiego, gdzie nastąpi częściowa wymiana słupów trakcyjnych i wymiana liny oraz drutu jezdnego. Remont potrwa nieco ponad miesiąc i spowoduje zamknięcie dla ruchu tramwajowego trasy od ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego do ulicy Dąbrowskiego. Inaczej w tym czasie będzie kursować tramwaj nr 7, który pojedzie objazdem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w Wielkopolsce
16℃
10℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro