Reklama

Branże wellness, fitness i kosmetyczna chcą wrócić do pracy: złożyli petycję z wynikami ciekawej ankiety

fot. materiały prasowe

Na poznańskim placu Wolności spotkali się przedstawiciele jednej z firm łączących branże wellness, fitness, dietetyczną i kosmetyczną.

Jak wyjaśniają właściciele i pracownicy gabinetów Studia Figura, a to 1500 osób w całej Polsce wykonujących każdego roku 2,5 mln usług, już czas na powrót do pracy. - Z dnia na dzień zmuszone byłyśmy zamknąć nasze gabinety, zarówno my, jak i nasi pracownicy, zostaliśmy bez źródła dochodu. Głęboko wierzymy, że przy zachowaniu niezbędnych ograniczeń, możliwe będzie już wkrótce ponowne ich otwarcie. Tym samym będziemy mogły znów pomagać innym kobietom, które zostały pozbawione dostępu do specjalistycznych miejsc - wyjaśniają inicjatorki akcji.

Pracownicy zapewniają, że gabinety są przygotowane na przyjmowanie klientów. Planowana jest między innymi dezynfekcja stacji zabiegowo-treningowych po każdej klientce, klientki mają się znajdować we właściwych odstępach i mają mieć zakryte usta oraz nos.

Petycję wystosowano do Minister Rozwoju, Jadwigi Emilewicz. Dołączono do niej ankietę, którą wypełniło prawie 11 tysięcy klientów gabinetów tego typu. Wynika z niej, że u większości osób brak możliwości korzystania z profesjonalnych zabiegów wpłynął negatywnie na ich stan psychiczny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro