Reklama

Przy szpitalu na ul. Szwajcarskiej stanął ogromny pojemnik na tlen medyczny

fot. UMP

Konstrukcja o pojemności 30 tysięcy litrów zapewni w razie potrzeby łatwy dostęp do tlenu przy wszystkich szpitalnych łóżkach.

Nowy zbiornik na tlen medyczny wraz z parownicą został już zamontowany i napełniony, a następnie podpięty do instalacji i uruchomiony. Ma pojemność 30 tysięcy litrów - to pięć razy więcej, niż poprzedni, z którego korzystał szpital.

Ogromna pojemność przekłada się na większą wydajność całego układu, która wynosi aż 647 normalnych metrów sześciennych na godzinę przy pracy przez 7 dni w tygodniu, 24h na dobę. Oznacza to, że nowy układ jest w stanie zapewnić dostępność tlenu w instalacji przy wszystkich szpitalnych łóżkach - informują miejscy urzędnicy.

To bardzo ważne, ponieważ w leczeniu szpitalnym tlen medyczny odgrywa istotną rolę w wielu dziedzinach: jest niezbędny nie tylko do użycia respiratorów podczas intensywnej opieki medycznej, ale przydaje się także w anestezjologii, chirurgii, reanimacji, a nawet przy odbudowie tkanek i w leczeniu bólu - dodają.

Cała inwestycja, obejmująca postawienie dwóch fundamentów (pod parownicę oraz pod zbiornik) oraz modernizacja instalacji kosztowała ok. 130 tys. zł brutto, została sfinansowana ze środków rządowych. Natomiast dotychczasowy zbiornik, z którego wcześniej korzystał szpital, pełni teraz rolę rezerwowego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
11℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro