Reklama
Reklama

Przebudowa kolejnego odcinka ul. Rolnej dobiega końca. "Ulica zmieniła się z korzyścią dla mieszkańców"

fot. ZDM

Prace trwają na odcinku od ulicy Czwartaków do ulicy Wspólnej.

Ulica Rolna to jedna z najważniejszych naszych ulic. Są tu przystanki autobusowe, tędy chodzimy do tramwaju na Hetmańskiej, są liczne sklepy i punkty usługowe i mieszka tu wiele osób starszych. Dlatego zależało nam na szerokich, wygodnych i bezpiecznych chodnikach. Chcemy również jak najwięcej zieleni przyulicznej - mówili jeszcze przed rozpoczęciem prac przedstawiciele Rady Osiedla Wilda.

Tymczasem remont kolejnego odcinka ulicy dobiega końca. Na wyremontowanych odcinkach ulica ma chodniki wykonane z płytek betonowych o wymiarach 50 x 50 cm. Zostały wyznaczone tereny zielone i założone trawniki. Zatoki postojowe oraz zjazdy do posesji - znajdujące się w pasie drogowym - zostały ułożone z betonowej kostki brukowej. Ulica Rolna zmieniła się z korzyścią dla mieszkańców - informują urzędnicy ZDM.

Na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Czwartaków ZDM zasadził 11 platanów klonolistnych. Jesienią planuje zasadzić kolejnych dziesięć drzew pomiędzy ul. Czwartaków i ul. Wspólną - dodają.

Termin zakończenia prac budowlanych został wyznaczony na 25 maja. Koszt wyniósł 1, 37 miliona złotych. Część środków na realizację zadania pochodzi z puli znajdującej się w dyspozycji Rady Osiedla Wilda.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro