Reklama
Reklama

Mariusz Wiśniewski "podziękował" premierowi za płyn dezynfekujący dla żłobków i przedszkoli. I się zaczęło

fot. Twitter

Zastępca prezydenta Poznania przyznał, że nie wie czy ma się śmiać czy płakać.

- Dziękuję Panu Premierowi za 3510 litrów płynu dezynfekującego dla miejskich przedszkoli i żłobków w Poznaniu, które mamy otrzymać w poniedziałek. Wychodzi jakieś 6.5 litra na oddział. Zapewne wystarczy na dzień lub dwa. Miesięcznie będziemy potrzebować około 38 610 l. cena za litr na Orlenie - 15 zł, czyli lekką ręką 579 000 zł. O środkach ochrony osobistej nie wspomnę. Nie wiem czy się śmiać czy płakać... - napisał na Twitterze Mariusz Wiśniewski, co nie umknęło uwadze Szymona Szynkowskiego vel Sęk. - Jest więc nie tylko miejskie nieróbstwo wobec przedsiębiorców, antyrządowe hece, niedasizm wobec oczekiwań rodziców, ale też kreatywność na poziomie ściągającego ucznia gimnazjum (Szynkowski odniósł się tym samym do tego, że tweet Wiśniewskiego jest bardzo podobny do tego prezydent Gdańska, Aleksandry Dulkiewicz - przyp.red.). Cóż, zastępca nie powinien być lepszy od Jacka Jaśkowiaka - napisał na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych.

Na tym się nie skończyło. - Szymon, są takie momenty w życiu kiedy polityka powinna zejść na dalszy plan, to jest ten czas... Życie i zdrowie naszych mieszkańców przede wszystkim. Mój wpis nie był polityczny, był smutną konstatacją rzeczywistości z którą przyszło nam się właśnie mierzyć - przyznał Wiśniewski. - Nie żartuj. Twój wpis jest polityczny i skandaliczny. Będę na tego rodzaju zachowania jak Twoje i Jacka Jaśkowiaka zdecydowanie reagował. Atakowanie rządu za chęć pomocy miastu w realizacji jego zadania własnego (!) to rzecz niebywała - odparł Szynkowski vel Sęk.

Wiśniewski nie wytrzymał. - Lepiej skup się na pracy, bo póki co ta Wasza praca za bardzo Wam nie wychodzi, poza "PR" w TVPiS, słabe i bez pomysłu zarządzanie kryzysem. W przeciwieństwie do Was, samorządowcy są bliżej realnych problemów ludzi, wiemy ile sprzętu nadal brakuje w szpitalach, jak jest naprawdę.

- Za braki papieru toalet. w urzędzie miasta też będziecie obarczać winą rząd? Nie jesteś żadnym bliskim ludziom niezależnym samorządowcem tylko partyjnym działaczem PO, który zamiast rzetelnie pracować próbuje politykować. Do roboty! Bez odbioru bo szkoda czasu na Twoje słowotoki - odciął się Szynkowski vel Sęk.

Zastępca prezydenta Poznania postawił jednak kropkę na i: "Oj, nerwy widzę Panu Ministrowi puszczają. W dyplomacji mało profesjonalne. Widać trudno się wykazać czymś konkretnym, to trzeba atakować i "wykazać się" jako lokalny szef struktury PiS przed Prezesem z Nowogrodzkiej. Naprawdę, zwykłych ludzi interesuje to co dzieje się ws. COVID" - zakończył.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
11℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro