Reklama
Reklama

Prezydent Poznania po spotkaniu z wiceministrem Szynkowskim vel Sękiem: "chciał mnie przekonywać do pewnych rozwiązań"

archiwum

W ubiegłym tygodniu prezydent Poznania ostro krytykował działania radnych PiS. Dziś spotkał się z szefem poznańskich struktur partii wiceministrem spraw zagranicznych i posłem PiS Szymonem Szynkowskim vel Sękiem.

Już na czwartkowej wideokonferencji prezydent kierował ostre słowa w kierunku do Prawa i Sprawiedliwości. Dzisiaj w wyniku demokratycznych wyborów władza skupiona jest w rękach psychopaty. Nasz największy dramat to fakt, że niezależność premiera i prezydenta jest nie taka, jaka powinna być w państwie. Mamy sytuację chorego państwa, które musi poradzić sobie z wielkim problemem pandemii. To jest na dzisiaj nasz największy dramat. Musimy szukać kompromisów, by działać na rzecz naszych mieszkańców - mówił prezydent. W piątek Jaśkowiak krytykował pracę poznańskich radnych PiS - " dzisiaj w związku z tą izolacją i pracą zdalną zajmują się jakimś promowaniem aktorów porno na Facebooku zamiast jakimiś konkretnymi propozycjami"

Na słowa prezydenta natychmiast zareagował wiceminister spraw zagranicznych. W ostatnim czasie, także dzisiaj, ze strony Prezydenta Miasta Poznania padają słowa skandaliczne i nieakceptowalne, nie mieszczące się w ramach cywilizowanej debaty publicznej. Nie sposób nie odnieść wrażenia, że są one artykułowane z premedytacją, by prowokować skandal, emocje i zainteresowanie mówcą - komentował słowa prezydenta wiceminister spraw zagranicznych i poseł PiS Szymon Szynkowski vel Sęk, który zaproponował prezydentowi pilne spotkanie po świętach.

Spotkanie odbyło się we wtorek.

Spotkałem się dziś z wiceministrem Szymonem Szynkowskim vel Sękiem na jego prośbę. Chciał mnie przekonywać do pewnych rozwiązań, które klub Prawa i Sprawiedliwości wniósł, za które on też w pewnym sensie odpowiada, bo jest szefem struktur miejskich. Starałem się wytłumaczyć w tym krótkim czasie panu Szynkowskiemu, że te kwestie biznesowe są bardziej złożone. Dużo łatwiej oczywiście rozmawiało mi się chociażby z panem radnym Kręglewskim, który od lat prowadzi biznes czy też z panem Andrzejem Ratajem, bo taka rozmowa z panią radną Dudziak czy z panią radną Sarą Szynkowską vel Sęk, czy nawet z ministrem Szymonem Szynkowskim vel Sękiem o biznesie jest o tyle trudna, że oni nigdy w tym biznesie nie działali w związku z tym nie rozumieją tych aspektów. Nie rozumieją, że to jest znacznie bardziej skomplikowane zjawisko niż to się im wydaje. Stąd też wolę na takie tematy rozmawiać z panią wicepremier Emilewicz - komentuje spotkanie z wiceministrem prezydent Jacek Jaśkowiak.

W twardych, mocnych słowach powiedziałem, że nie ma zgody na używaną przez prezydenta Poznania retorykę w ramach, której używa epitetów i graniczących z mową nienawiści. Te sformułowanie nie mieszczą się w ramach cywilizowanej debaty publicznej - komentuje w rozmowie z WTK wiceminister spraw zagranicznych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
11℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
6.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro