Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak nazywa Jarosława Kaczyńskiego psychopatą. "To nasz największy dramat"

fot. UMP

Ostre słowa na konferencji prezydenta Poznania.

Jacka Jaśkowiaka zapytano, czy pieniądze, które przekazują na walkę z koronawirusem okoliczne gminy, są wystarczające. - Nie ma takich pieniędzy, które wystarczyłyby po pierwszym etapie walki z koronawirusem. Jesteśmy państwem, które nie ma takich możliwości finansowych, jak lepiej rozwinięte gospodarki - Niemcy czy Włochy. Trudno mówić, by pieniędzy było wystarczająco. Staramy się dzielić to co mamy tak, by najlepiej zabezpieczyć życie i zdrowie ludzi - mówił prezydent Poznania.

Według prezydenta, naszym problemem jest nie tylko pandemia. - Dzisiaj w wyniku demokratycznych wyborów władza skupiona jest w rękach psychopaty. Nasz największy dramat to fakt, że niezależność premiera i prezydenta jest nie taka, jaka powinna być w państwie. Mamy sytuację chorego państwa, które musi poradzić sobie z wielkim problemem pandemii. To jest na dzisiaj nasz największy dramat. Musimy szukać kompromisów, by działać na rzecz naszych mieszkańców - dodał.

- Nie ma środków, by wystarczająco wesprzeć służbę zdrowia, która przez lata była zaniedbywana. Problemem są także osoby, które dziś czekają na planowe operacje. Dzisiaj służba zdrowia jest na kolanach i tylko dzięki poświęceniu medyków ta sytuacja jeszcze jest pod kontrolą. Dziękuję im za to, bo mimo niedofinansowania walczą za nas, stoją na posterunku.

Jacek Jaśkowiak nie ukrywa, że nie wierzy w to, że państwo będzie miało pieniądze, by zrekompensować samorządom czy przedsiębiorcom straty. - Będę zadowolony, jeśli dotacje, choć niewystarczające, będą zachowane w takim wymiarze, w jakim dostawaliśmy je do tej pory.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
11℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro