Reklama
Reklama

Jadwiga Emilewicz, wybrana na posłankę w Poznaniu, została wicepremierem

fot. KPRM

W trakcie odbierania aktu powołania Jadwiga Emilewicz, podobnie jak wręczający jej dokument Andrzej Duda, miała założone jednorazowe rękawiczki.

Od poniedziałku było wiadomo, że Jadwiga Emilewicz zajmie miejsce Jarosława Gowina na stanowisku wicepremiera. Gowin podał się do dymisji po tym, jak nie udało mu się dojść do porozumienia z PiS w sprawie wyborów prezydenckich. Szef Porozumienia wskazał na swoje miejsce właśnie Jadwigę Emilewicz, posłankę, która do Sejmu trafiła dzięki głosom poznaniaków. To w naszym regionie była "jedynką" Zjednoczonej Prawicy.

Dziś Emilewicz odebrała akt powołania od prezydenta RP. - Trudne czasy wymagają od polityków szczególnej odpowiedzialności za dobro wspólnoty. Powołanie na funkcję wicepremiera rządu RP traktuję właśnie jako zobowiązanie do tego, abyśmy szczególnie dzisiaj dbali o to, żeby w tak trudnych czasach nikt nie miał poczucia, że został pozostawiony sam sobie, że znalazł się poza wspólnotą polityczną - napisała na swoim facebookowym profilu Jadwiga Emilewicz.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro