Reklama

Poznaniak wystartuje w wyborach prezydenckich

fot. witkowski2020.pl

Mowa o Waldemarze Witkowskim, szefie Unii Pracy.

Już w lutym pisaliśmy, że Witkowski rozważa start w majowych wyborach prezydenckich. Jak się okazuje, Witkowski ma już swoją stronę internetową (TUTAJ), na której nazywa siebie polskim Bernie Sandersem (amerykański senator). - Hasłowy program wyborczy kandydata: człowiek ważniejszy od kapitału, środowisko ważniejsze od biznesu, Unia Europejska ważniejsza dla Polski niż zamorskie kraje - czytamy na stronie.

ÓSMIOKLASISTO sprawdź swoje preferencje zawodowe-TEST ON-LINE. Gratis dla wszystkich wybierających profil medyczny. Warto poznać swoje zainteresowania, preferencje naukowe. Profesjonalne testy predyspozycji zawodowych.
REKLAMA

Radio Poznań podaje, że Witkowskiemu udało się uzbierać wymaganą liczbę podpisów, by w ogóle móc kandydować na prezydenta Polski. Do uzbierania było 100 tysięcy podpisów, a Witkowski twierdzi, że uzbierał 121 tysięcy. O północy minął czas na ich dostarczenie do Państwowej Komisji Wyborczej, co Witkowski uczynił. Teraz podpisy będą weryfikowane.

Wraz z Witkowskim do PKW zgłosiło się 18 innych kandydatów. Wśród nich są m.in. Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Robert Biedroń, Szymon Hołownia, Krzysztof Bosak, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Mimo stanu epidemii w Polsce rząd utrzymuje, że wybory odbędą się 10 maja.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w Wielkopolsce
16℃
10℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
5.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro