Reklama
Reklama

W poznańskich marketach budowlanych ciągle tłumy. "Kupują kwiatki"

fot. Czytelnik

Nie wszyscy poważnie potraktowali zalecenia rządu.

O sytuacji, jaka miała dziś miejsce w marketach budowlanych poinformowali nas Czytelnicy. Klienci wzięli sobie do serca żeby "zostać w domu" żałosne , kupują kwiatki . Brak słów, zamiast w domu to lepiej kupić próbkę farby . Biedni pracownicy - pisze jeden z nich i przesyła zdjęcie.


Przypominamy, że na wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia - między innymi zakaz przemieszczania się. Wszystkie szczegóły znaleźć można tutaj.


Mimo wprowadzanych zmian, w mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej. Sklepy spożywce, markety budowlane, apteki czy drogerie pozostają otwarte. Tam, gdzie jest to konieczne, one mogą być otwarte, tak jak sklepy spożywcze i drogerie. Jednak trzeba tak zorganizować pracę ludzi, aby dwie osoby nie stały obok siebie - mówił we wtorek premier Morawiecki.


Mimo to służby sanitarne apelują o ostrożność i pozostanie w domach, a przedstawiciele rządu przypominają, że nie są to wakacje i należy stosować się do zaleceń.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
11℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro