Reklama

Alarm bombowy w szpitalu. "Jakby było mało problemów..."

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Sytuacja miała miejsce w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak relacjonuje portal wlkp24.info informacja o podłożonym ładunku wybuchowym na terenie szpitala w Ostrowie Wielkopolskim pojawiła się po południu. Na miejsce natychmiast skierowane zostały służby.

O godz. 14.09 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uzyskał informację, że na facebookowym profilu jednego z lokalnych portali internetowych pojawiła się wiadomość o podłożeniu bomby na terenie szpitala w Ostrowie i planowanym jej wybuchu na godz. 15.00. W szpitalu pozostał personel pełniący dyżur, a grupa pirotechniczna policji dokonała sprawdzenia budynku i terenu ZZOZ - informuje w rozmowie z lokalnym portalem Adam Stangret, zastępca kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Jakby było mało problemów... Ktoś anonimowo poinformował służby, że w naszym szpitalu jest podłożona bomba! Teraz gdy wszyscy walczą o szpital! Trwa przeszukanie obiektu. W najgorszym scenariuszu procedury przewidują w takiej sytuacji ewakuację wszystkich pacjentów, także noworodków. Narażenie zdrowia i życia oraz...problem logistyczny. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Wiele wskazuje, że to fałszywy alarm. Ktoś ma poczucie humoru.... Co zrobić z takim delikwentem? Bo mam nadzieję, że policja go namierzy! - informuje Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Po dokładnym sprawdzeniu placówki na jej terenie nie znaleziono materiałów wybuchowych. Alarm okazał się fałszywy. Sytuacja jest już opanowana a szpital pracuje normalnie.

  • Aktualizacja
    środa, 25.03.2020 r., godz. 20.29
    Aktualizacja
    środa, 25.03.2020 r., godz. 20.29
    Okazuje się, że alarmy bombowe zostały dziś zgłoszone nie tylko w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim, ale też w Kaliszu i Miliczu. W sprawie zatrzymany został 37-latek z Krotoszyna. Jak powiedział w rozmowie z portalem infoskalmierzyce.pl prok. Maciej Meller, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim w czwartek z mieszkańcem powiatu krotoszyńskiego przeprowadzone zostaną czynności procesowe.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
11℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro