Reklama
Reklama

Jaśkowiak o ograniczeniach wprowadzonych przez rząd: "to niedopuszczalne, by podawać niejasne komunikaty"

fot. UM Poznań

Prezydent Poznania odniósł się do zmian, jakie od środy wprowadził premier na terenie Polski.

- Staram się zachować powściągliwość jeśli chodzi o krytykę rządu - powiedział. - Ja wczoraj miałem wiele wątpliwości czy jest dopuszczalny trening rowerowy czy spacer matki z dzieckiem. To niedopuszczalne, by podawać niejasne komunikaty. Mam nadzieję, że ta komunikacja ze strony rządu się poprawi - dodał.

Jaśkowiak przyznał, że nie rozumie jak miasto miałoby dostosować się w obecnej sytuacji do ograniczeń związanych z komunikacją miejską. A przypomnijmy, że od dziś w pojazdach transportu publicznego może się jednorazowo znaleźć tylu pasażerów ile wynosi liczba siedzeń podzielona na dwa. - Wielu kierowców i motorniczych przebywa na zwolnieniach, są poddawani kwarantannie, opiekują się dziećmi i w związku z tym apelowałbym o zdrowy rozsądek. Mam nadzieję, że kolejne decyzje rządu będą przemyślane i roztropne. Chcielibyśmy wierzyć, że te decyzje są podejmowane na chłodno, po analizach - skomentował.

Czy miasto poradziło sobie dzisiaj z ograniczeniami komunikacyjnymi? - Staraliśmy się w tych okolicznościach, w godzinach szczytu, mieć w ruchu tyle tramwajów i autobusów, ile możemy. Dziś dyscyplina pasażerów była tak duża, że te normy w mniejszym lub większym zakresie były spełnione - zaznaczył. Dodał też, że miasto nie ma możliwości, by kontrolować liczbę pasażerów w pojazdach. - Jeśli rząd zleci kontrolowanie policji lub innym organom, to już decyzja rządu.

Prezydent przyznał, że docierają do niego sygnały, iż po ogłoszeniu ograniczeń przez rząd wiele osób nie wie, co wolno robić, a czego nie. - Taksówkarze chcieliby wiedzieć czy mogą przewozić jedną osobę, czy więcej osób, a właściciel zakładu fryzjerskiego nie wie czy może obecnie prowadzić działalność. Chciałbym większej precyzji zarządzeń kierowanych do mieszkańców przez władze - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro