Reklama
Reklama

Zamknięto Oddział Wewnętrzny w Kaliszu. Pacjenci i personel na kwarantannie

fot. Szpital Kalisz FB

U jednego z pacjentów szpitala w Kaliszu potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Około 60-letni pacjent 22 marca trafił do szpitala. W środę potwierdzono, że jest zakażony. - 22 marca o godz. 13.30 do SOR został przyjęty pacjent, który następnie o godz. 17.10 został hospitalizowany w jednoodcinkowym Oddziale Chorób Wewnętrznych II. Miał wykonane badania diagnostyczne, w tym tomografię komputerową. Żadne z wykonanych badań nie wskazywały na podejrzenie zakażenia koronawirusem - informuje kaliski szpital.

W poniedziałek rano, ponieważ pojawiały się wątpliwości diagnostyczne, zdecydowano o przebadaniu pacjenta pod kątem koronawirusa. Równocześnie mężczyznę odizolowano od innych pacjentów. W środę, a więc dziś, szpital dostał wynik badania - pozytywny, co oznacza, że pacjent ma koronawirusa.

- Decyzją dyrekcji oddział został zamknięty. Obecnie od momentu powzięcia tej informacji, pacjenci oraz personel oddziału zostali poddani kwarantannie oraz nadzorowi epidemiologicznemu. O całej sytuacji powiadomiony został kaliski sanepid, konsultant wojewódzki w zakresie chorób zakaźnych, konsultant wojewódzki w zakresie mikrobiologii oraz przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego - dodaje szpital.

Dyrektor szpital Radosław Kołaciński zaznacza, że takie sytuacje niestety mogą się zdarzać. - Ważne, aby w miarę możliwości reagować na nie błyskawicznie i minimalizować skutki, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo pacjentom i personelowi - mówi.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro