Reklama
Reklama

Fort VIIa na Marcelinie zostanie odrestaurowany. W sąsiedztwie mają powstać mieszkania

fot. Constructa Plus

Obiekt ma być miejscem spotkań mieszkańców.

Fort VIIa znajduje się na terenie zielonym tuż przy miejscu, w którym ulica Marcelińska przechodzi w Wałbrzyską. Od kilkunastu lat jego właścicielem jest deweloper - firma Constructa Plus, która ma na swoim koncie m.in. odbudowę kamienicy Żelazko w centrum Poznania.

ÓSMIOKLASISTO sprawdź swoje preferencje zawodowe-TEST ON-LINE. Gratis dla wszystkich wybierających profil medyczny. Warto poznać swoje zainteresowania, preferencje naukowe. Profesjonalne testy predyspozycji zawodowych.
REKLAMA

Jak informuje portal projektinwestor.pl, teren należący do dewelopera ma 9 hektarów. Inwestor planuje pełne odrestaurowanie powojskowego obiektu i przekształcenie go w centrum kulturalne, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy. Na powierzchni 3,5 hektara powstanie urządzony park m.in. z placami zabaw i ścieżkami edukacyjnymi, także dla dzieci z niepełnosprawnościami. W samym forcie działać mają m.in. podmioty ekonomii społecznej. Inwestor przy realizacji projektu z zakresu ekonomii społecznej chce współpracować z Fundacją Pomocy Wzajemnej "Barka". Projekt uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej.

W planach jest także wybudowanie tu nowych mieszkań, na obrzeżach tego terenu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w Wielkopolsce
16℃
10℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro