Reklama
Reklama

Kolejne bloki powstaną przy CH Posnania: miasto zarobi prawie 14 mln złotych

Działka sprzedana w czwartek | fot. Google Street View

W czwartek rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż kolejnej działki pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną w sąsiedztwie centrum handlowego Posnania.

Tym razem to działka znajdująca się przy ulicy Brneńskiej o powierzchni 5055 metrów kwadratowych (oznaczona jako 4MW na mapie). Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jest to teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Cena wywoławcza wyniosła 7,9 mln złotych. Ostatecznie działkę sprzedano za 13,7 mln złotych, a więc za znacznie więcej. Nabywcą jest firma VD Mieszkania XIX. Dziś pisaliśmy o innej inwestycji planowanej przez tą samą firmę - nowych mieszkaniach w miejscu dawnych akademików przy ulicy Dożynkowej (więcej TUTAJ).

Na przełomie października i listopada miastu udało się sprzedać działki w sąsiedztwie oznaczone na mapie informacyjnej jako 1MW, 2MW i 3MW. Pierwszy teren ma 5387 m2 powierzchni, a cena wywoławcza wynosiła 8,4 mln złotych. Działkę sprzedano za 14,2 mln złotych, a nabywcą została spółka jawna Triada Dom Wachowiak Śliwiak. Cena wywoławcza za drugą działkę wynosiła 7,4 mln złotych. Ostatecznie sprzedano ją za 12,1 mln złotych firmie HM Inwest S.A. Działkę oznaczoną jako 3MW, o powierzchni 2353 m2 sprzedano za 4 mln i 40 tysięcy złotych. Nabywcą była firma Charadrion. Na wszystkich sprzedanych nieruchomościach mogą powstać nowe bloki.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wzrost ciśnienia. Możemy czuć się fatalnie!
4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
13.49 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro