Reklama
Reklama

Miasto przejmuje teren po pływalni Olimpia. Ma tu powstać Centrum Sztuk Walki

fot. WTK

Darowiznę na rzecz miasta przekazał wojewoda, Łukasz Mikołajczyk.

Pół hektara przy ulicy Taborowej trafi pod pieczę miasta. Stosowne zarządzenie w tej sprawie podpisał w czwartek wojewoda Łukasz Mikołajczyk. Miasto musi zachować ogólnodostępny charakter nieruchomości i musi przeprowadzić konsultacje dotyczące sposobu zagospodarowania obiektu. Tymczasem władze Poznania już podjęły decyzję o tym, co powstanie w tym miejscu. Ma to być Centrum Sztuk Walki.

- Zanim władze miasta podjęły decyzję o przyszłości obiektów przy ul. Taborowej, zleciły ich ekspertyzę. Okazało się, że stan techniczny hali basenowej - w tym 25-metrowego basenu pływackiego - jest zły. Wyniki ekspertyzy wykazały też, że hala wymaga rozbiórki i ze względu na stan techniczny i sanitarny nie może zostać uruchomiona - informują urzędnicy.

Mieszkańcom okolicy nie podoba się, że pływalnia Olimpia znajdująca się na tym terenie zostanie zlikwidowana. Chcieliby jej reaktywacji. - Brak infrastruktury basenowej w tej części miasta jest żenujący i nieporównywalny z wieloma pływalniami istniejącymi i budowanymi w północnej części Poznania, czy na prawym brzegu Poznania, gdzie mieszka porównywalna liczba mieszkańców - wyjaśnia Włodzimierz Nowak, przewodniczący Osiedla Grunwald Południe.

Miasto zapowiada więc budowę nowej krytej pływalni w rejonie parku Kasprowicza. - Jej prace projektowe są już na ukończeniu, a obiekt ma być gotowy w 2023 roku. Do momentu rozpoczęcia remontu budynków przy ul. Taborowej działać też będzie mały basen do nauki pływania dla dzieci. Jego stan techniczny pozwala na tymczasową eksploatację - zaznaczają urzędnicy. Zdaniem Nowaka planowana pływalnia w rejonie parku Kasprowicza to za mało. - Pomysł likwidacji pływalni zamkniętej ze względów finansowych (długi klubu Olimpia w ZUS spowodowane przez sekcje z obiektów na Golęcinie), a nie technicznych razi poczucie poznańskiej gospodarności - dodaje.

Z ekspertyzy wynika, że część budynków zajmowana przez Akademię Judo jest w dobrym stanie. - Stąd decyzja o utworzeniu w tym miejscu kompleksowego Centrum Sportów Walki. Istniejąca do tej pory baza treningowa jest niewystarczająca dla potrzeb młodych zawodników. Nowe Centrum pozwoli im przygotowywać się do międzynarodowych zawodów w nowoczesnych warunkach - kończy miasto.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wzrost ciśnienia. Możemy czuć się fatalnie!
4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
13.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro