Pogoda jutro Pogoda Poznań
1812
Rinko Kawauchi - Moment POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
WERNISAŻ
trwa od Czwartek, 2017.05.18 do Niedziela, 2017.07.16
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie

Zapraszamy na wernisaż wystawy Rinko Kawauchi „Moment”.

Wystawa z cyklu KREATYWNE ĆWICZENIE OKA

kuratorka: Agata Toromanoff

Galeria Fotografii pf

Rinko Kawauchi odnajduje w zwyczajnym, codziennym życiu chwile wyjątkowe, warte uwagi i refleksji. Jej oko jest niezwykle wrażliwe na dostrzeganie niuansów, które następnie rejestruje w wysmakowanej gamie barw i zaskakujących perspektywach. W wielu pracach fotografka odwołuje się do cyklu życia lub fotografuje elementy natury. Istotną rolę w wybranych fotografiach odgrywa światło i jego wpływ na przeżywanie oraz postrzeganie wybranych momentów codzienności.

Na wystawie MOMENT zaprezentujemy prace z cyklu „Illuminance” z 2011 roku, w których artystka uchwyciła chwile przejścia, momenty dokonujących się zmian. Zdjęcia odkrywają piękno i niezwykłość w banalnych i wydawałoby się pozbawionych znaczenia zdarzeniach.

Rinko Kawauchi urodziła się w 1972 roku w Shiga w Japonii, obecnie mieszka i pracuje w Tokio. Artystka ukończyła Seian University of Art And Design w 1993 roku i wzięła udział w wielu indywidualnych oraz zbiorowych wystawach. Jej monograficzne prace zostały pokazane przez takie instytucje, jak: Contemporary Art Museum w Kumamoto (2016), Kunst Haus Wien (2015), Minneapolis Institute of Arts (2014), Aperture Gallery w Nowym Jorku (2013), Tokyo Metropolitan Museum of Photography (2012) czy The Photographers’ Gallery w Londynie (2006). Kawauchi jest laureatką wielu nagród m.in.: ICP 25th Annual Infinity Award (2009) oraz 29th Higashikawa Award (2013). Fotografie artystki znalazły się w wielu kolekcjach, jak choćby: Tokyo Metropolitan Museum of Photography, Foundation Cartier pour l’art Contemporain w Paryżu, Museu de Arte Moderna de São Paulo oraz San Francisco Museum of Modern Art.

• zobacz więcej informacji o Galeria Fotografii pf
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.