Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0
Poznań: powstał nowy teatr!
mk
środa, 21.09.2011 r.
godz. 17.52

22 września rozpocznie sezon nowy prywatny teatr, którego założycielem i dyrektorem artystycznym jest Marek Zgaiński. Usytuowany na Jeżycach Mój Teatr zadebiutuje przedstawieniem „Arka, czyli dwoje na kanapie”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 996 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1002 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Mój Teatr zaczyna działalność już w czwartek przy ul. Gorczyczewskiego 2, w pobliżu skrzyżowania ulic Polnej i Bukowskiej (wjazd od Jackowskiego). Założyciel teatru, Marek Zgaiński to twórca scenariuszy i muzyki do słuchowisk radiowych, znany w ostatnich latach jako felietonista Radia Merkury.


- W repertuarze teatru mają się znaleźć przede wszystkim współczesne scenariusze, z pozoru lekkie w odbiorze, jednak skłaniające widza do przemyśleń – zapowiada Zgaiński. Współpracę z nim zadeklarowali już profesjonalni aktorzy i reżyserzy ujęci jego ideą i możliwością realizowania swoich pasji.

Mój Teatr zadebiutuje przedstawieniem „Arka, czyli dwoje na kanapie”. Autorem sztuki, reżyserem, scenografem i autorem muzyki jest Marek Zgaiński. Na scenie jednak nie wystąpi, zaprosił na nią Katarzynę Terlecką i Wiesława Krupę, aktorów znanych publiczności z wielu scen polskich jak i z Teatru Polskiego i Teatru Muzycznego w Poznaniu.

- A sztuka? Może jest to historia pary dorosłych, wykształconych ludzi, mieszkających wspólnie, nieposiadających dzieci – zdradza założyciel Mojego Teatru. - Skoro nie mają dzieci, to może powinni mieć psa? Albo jakieś inne zwierzę, albo parę innych zwierząt? Może jest to próba odpowiedzi na pytanie ile zwierząt zmieści się w standardowym M4, i czy będzie to więcej, czy mniej od tych, które Noe wziął na arkę. Może jest to przewrotna gra konwencją teatru w teatrze, gdzie do końca nie wiadomo, czy ogląda się scenę żywcem jak z telewizyjnego serialu, czy podsłuchuje prywatne rozmowy aktorów. Może wynika z tej sztuki jakaś głęboka prawda, a może nie – wyjaśnia.

Prapremiera odbędzie się 22 września o godz. 19.00. Pierwsze spektakle odbędą się: 23, 24, 29, 30 września oraz 1 października, także o godz. 19.00. Szczegóły na: www.mojteatr.pl.

ZOBACZ KOMENTARZE (10)
arrow
WASZE KOMENTARZE
1
avatar
uraburaa: teatrzyki, zabawy, hulanki a roboty ni ma!
~Paweł: Taki ja ty zawsze będzie miał pod górę i pod wiatr.
~Autor: To chyba są już Jeżyce...
~eses: To NIE JEST na grunwaldzie
avatar
TomekeF: ~Autor: To chyba są już Jeżyce......
Dlaczego chyba? To są zdecydowanie Jeżyce.
avatar
Bee: A ja kiedyś chciałem z kolegami założyć nowy Kościół (ewentualnie lożę masońską). Ja miałem być mesjaszem, kolega prorokiem, a koleżanka... sami się domyślcie. Ale taki teatrzyk to też fajna rzecz. :)
~Autor: od kiedy serce jezyc to grunwald?
~pierduśnikOn: Czyżby to ten sam plumkający w R.Merkury ? Może rzeczywiście nie chodzi mu tylko o dotacje ? :)
~Autor: ~Autor: To chyba są już Jeżyce......
Nie chyba tylko napewno.
~Autor: Bee: A ja kiedyś chciałem z kolegami założyć nowy Kościół (ewentualnie lożę masońską). Ja miałem być mesjaszem, kolega prorokiem, a koleżanka... sami się d...
Lepiej jak byś założył psychiatryk.
1
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum