Reklama
Reklama

Na ulicy Kramarskiej powstanie pas dla rowerów

fot. ZDM

Remont nawierzchni na ul. Kramarskiej rozpocznie się we wtorek.

Planowane prace prowadzone będą na odcinku od skrzyżowania z ul. Żydowską do ul. Rynkowej (z wyłączeniem skrzyżowań z ulicami Żydowską, Wroniecką i Rynkową). Będą one polegały na rozbiórce istniejącej nawierzchni z kostki rzędowej i kamienia łamanego i jej przełożeniu.

W osi jezdni wykonany będzie pas o szerokości dwóch metrów z kostki rzędowej z przyciętym licem (takiej z jakiej wykonano ulice: Woźną, Wodną i Ślusarską). Celem jest wyznaczenie wygodnego "korytarza" dla rowerzystów - informuje ZDM.

Pozostała część jezdni odtworzona będzie z wyselekcjonowanej kostki rzędowej z obłym licem. Wyrównany zostanie istniejący krawężnik granitowy oraz naprawione chodniki - w miejscach tego wymagających - dodaje.

Na wykonanie powyższych prac Zarząd Dróg Miejskich posiada pozwolenie konserwatorskie.

Ponieważ jezdnia ulicy Kramarskiej ma szerokość od 3,1 metra do 4,8 metra (rozszerza się na około 30 metrów skrzyżowaniami) będzie odcinkowo zamykana dla ruchu kołowego - prosimy o zwracanie uwagi na zmieniające się oznakowanie - kończy ZDM.

Według planów prace mają zakończyć się 31 października. Koszt to niemal 340 tysięcy złotych. Wymiana nawierzchni jest projektem z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
12℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
8.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro