Reklama
Reklama

Auta "zastawiają" Cytadelę w weekend

fot. Michał / Widz WTK

O sprawie poinformował nas mieszkaniec.

- W weekend straż miejska na Cytadeli nie pracuje. Płuca Poznania czy parking - dopytuje Michał, widz Telewizji WTK.

Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej przyznaje, że "nie można być wszędzie". - W sobotę, na wyznaczonych ulicach Starego Miasta prowadzone były tzw. działania wzmożone. Strażnicy od 10.00 do 17.00 sprawdzali przestrzeganie zasad parkowania na ulicach, na których najczęściej kierowcy ignorują przepisy. Dochodzi tam nie tylko do licznych wykroczeń powodujących uciążliwości dla mieszkańców, ale również w ten sposób kierowcy chcą uniknąć opłaty w SPP - tłumaczy.

Strażnicy miejscy pojawili się w sobotę głównie na ulicach Małe Garbary, Bóżniczej, Hejmowskiego, Półwiejskiej, Długiej, Piekary, Ogrodowej, Fredry, Składowej, Rybaki, 3 Maja, 27 Grudnia, Marcinkowskiego, Piaskowej, Szyperskiej, Wenecjańskiej, Krakowskiej, Łąkowej czy Strzeleckiej. - 96 kierujących pozostawiło samochody w miejscach zabronionych - wszyscy ponieśli konsekwencje ignorowania podstawowych przepisów ruchu drogowego - dodaje.

Straż miejska zapowiada, że nie pozostanie też bierna w sprawie kierowców, którzy zaparkowali w weekend w rejonie ulicy Za Cytadelą. - Sytuacja wskazana przez mieszkańca przy ul. Za Cytadelą nie została zgłoszona. Wystarczy, że osoba, która wykonała zdjęcia prześle je do SM i zgłosi się jako świadek zdarzenia. Ustalimy właścicieli samochodów zaparkowanych na trawnikach, wezwiemy ich i doprowadzimy do ukarania faktycznych sprawców popełnionych wykroczeń - kończy.

loading...

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
28.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro