Reklama
Reklama

Przeglądasz internet w komórce prowadząc auto? Dziś policyjna akcja "TELEFON"

fot. policja

Policjanci w całym kraju będą w poniedziałek prowadzić wzmożone kontrole z naciskiem na karanie kierowców, którzy prowadzą auto korzystając z telefonu.

Prowadzenie auta wymaga skupienia, a wybranie numeru telefonu w komórce lub napisanie choćby najkrótszej wiadomości na smartfonie to sekundy, podczas których zamiast na drogę, patrzymy na nasz telefon. - Telefon może być tzw. "rozpraszaczem" dekoncentrującym kierowcę. Niższy poziom koncentracji powoduje wydłużenie czasu reakcji i ma wpływ na podejmowane decyzje. Niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego mogą mieć katastrofalne w skutkach konsekwencje - wyjaśniają policjanci.

Na poniedziałek policja w całym kraju zapowiedziała akcję "TELEFON", w ramach której będzie prowadzić kontrole drogowe. Z konsekwencjami muszą się liczyć nie tylko osoby przekraczające prędkość, ale też te, które jadąc autem trzymają w ręku telefon. Nie muszą przez niego rozmawiać - wystarczy, że piszą wiadomość. - Zakaz korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku dotyczy wszystkich kierujących pojazdami, również rowerzystów. Przy czym "korzystanie z telefonu" to nie tylko rozmowa, zabronione jest również pisanie wiadomości, przeglądanie Internetu, przewijanie menu, itp. - przypominają funkcjonariusze.

Podobne akcje odbywać się będą w poniedziałek w całej Europie.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
28.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro