Reklama

Od niedzieli kolejne zmiany na autostradowej obwodnicy Poznania

fot. materiały prasowe

Rozpocznie się kolejny etap rozbudowy trasy.

Jak informuje inwestor, Autostrada Wielkopolska, w ostatnich dniach zakończono wylewanie asfaltu na odcinku autostrady pomiędzy węzłami Poznań Komorniki i Poznań Zachód (jezdnia prowadząca w stronę Świecka). Od niedzieli, 18 sierpnia, prace przeniosą się na tym odcinku na jezdnię prowadzącą w stronę Warszawy.

- Od piątku do niedzieli na odcinku Poznań Zachód - Poznań Komorniki będzie wprowadzana nowa tymczasowa organizacja ruchu. Cały ruch będzie odbywał się już poszerzoną jezdnią północną, na której jest już położona docelowa nawierzchnia. Kierowcy będą mieli do dyspozycji 4 pasy ruchu: dwa w kierunku Warszawy i dwa w kierunku Świecka. W obu przypadkach bez pasa awaryjnego. W tym czasie, na jezdni południowej drogowcy będą prowadzili prace związane z rozbudową obwodnicy o trzeci pas - informuje inwestor.

Równocześnie toczą się prace pomiędzy węzłami Poznań Luboń i Poznań Krzesiny. - Kierowcy poruszający się jezdnią południową (prowadzącą w stronę Warszawy) jeżdżą pasem awaryjnym. Natomiast na jezdni północnej (kierunek Świecko) dostępne są trzy pasy ruchu: dwa w kierunku Świecka i jeden w kierunku Warszawy. Kierowcy jadący tym pasem w kierunku stolicy nie mają możliwości zjechania z autostrady na węźle Poznań Krzesiny. Ten pas zalecany jest dla wszystkich pojazdów - w tym ciężarowych, jadących tranzytem w kierunku Warszawy - przypomina.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.73 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro