Reklama
Reklama

Wysadzili bankomat w Kaliszu, zostali zatrzymani. To obywatele Mołdawii

fot. faktykaliskie.pl

Do zdarzenia doszło 22 lipca nad ranem na osiedlu Dobrzec.

Kilka minut przed godziną 4.00 22 lipca mieszkańców osiedla Dobrzec w Kaliszu obudził głośny huk. Okazało się, że w budynku, w którym mieści się filia kaliskiej biblioteki, ktoś wysadził w powietrze bankomat. Eksplozja była tak silna, że zniszczony został nie tylko bankomat, ale też mur budynku. Elementy bankomatu zostały rozrzucone po całej okolicy - wylądowały m.in. na samochodach i drzewach.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Choć sprawcy spowodowali duże uszkodzenia, nie udało im się ukraść pieniędzy. Dziś portal faktykaliskie.pl podaje, że w dniu wysadzenia maszyny, znajdowało się w niej 320 tysięcy złotych. Mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia, ale według świadków, porozumiewali się w obcym języku. Te informacje się potwierdziły.

Zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatu postawiono 24-latkowi i 26-latkowi. To obywatele Mołdawii. Mężczyźni odpowiedzą też za spowodowanie szkód. Na 50 tysięcy złotych straty oszacował bank, właściciel bankomatu. Właściciel budynku, spółdzielnia mieszkaniowa, również szacuje, że usunięcie uszkodzeń będzie kosztować 50 tysięcy złotych. Dodatkowo na 20 tysięcy złotych swoje straty oszacowała biblioteka znajdująca się w obiekcie, a na 6000 zł znajdujący się tam zakład.

Mężczyźni mają trafić na 3 miesiące do aresztu. W środę zapadnie decyzja w tej sprawie.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Będzie bardzo gorąco. IMGW ostrzega przed upałami II stopnia
30℃
19℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro