Reklama
Reklama

W czwartek Święto Wojska Polskiego: uroczystości na placu Wolności

fot. Włodzimierz Hoppel / archiwum

Dowódca Garnizonu Poznań organizuje nie tylko obchody Święta Wojska Polskiego, ale też 99. Rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego.

15 sierpnia o godzinie 10.30 na placu Wolności rozpoczną się uroczystości. W programie są: złożenie meldunku, podniesienie flagi oraz odegranie hymnu, powitanie przybyłych gości przez Dowódcę Garnizonu Poznań, wręczenie patentów oficerskich, przemówienie Wojewody Wielkopolskiego, pokaz musztry paradnej przez Orkiestrę Reprezentacyjną Sił powietrznych oraz defilada pododdziałów.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Obchody na placu zakończą się około 11.30. Następnie, o 12.15 w kościele garnizonowym zaplanowano mszę świętą.

Główne obchody Święta Wojska Polskiego zaplanowano w tym roku w Katowicach, właśnie ze względu na 100. rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego. W wielkiej wojskowej defiladzie udział wezmą m.in. samoloty F-16 stacjonujące w bazie w Krzesinach. - W defiladzie "Wierni Polsce" weźmie udział ponad 2600 żołnierzy Wojska Polskiego, w tym 27 poddziałów kompanii reprezentacyjnych, 60 pocztów sztandarowych. Defilować będą także formacje proobronne, klasy mundurowe i pododdziały uczelni wojskowych. Na ulicach stolicy aglomeracji śląskiej pojawi się również najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponują Siły Zbrojne RP. W paradzie kołowej przejedzie ponad 185 pojazdów i jednostek sprzętu wojskowego, a w lotniczej zobaczymy 60 statków powietrznych - informuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Będzie bardzo gorąco. IMGW ostrzega przed upałami II stopnia
30℃
19℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro