Reklama
Reklama

Grób Romka Strzałkowskiego ponownie uszkodzony

fot. Kamil

Nieznany sprawca uszkodził medalion ze zdjęciem z grobu Romka Strzałkowskiego - najmłodszej ofiary Poznańskiego Czerwca 1956 r.

O sprawie poinformował nas Czytelnik.

Przedstawiciele Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956, oddział WMN potwierdzają. Jest nam niezmiernie przykro, ale ponownie zdarzyła się sytuacja, do której nigdy nie powinno dojść!- piszą na swoim profilu na Facebooku. Uszkodzony został medalion z nagrobka Romana Strzałkowskiego. Chcemy, abyście mieli Państwo pewność, że wzorem ubiegłego roku, nasze Muzeum doprowadzi do naprawy tego zniszczenia. Zlecenie na wykonanie nowego medalionu zostało już złożone - dodają. Kiedy byliśmy na grobie Romka 15 czerwca, nie było jeszcze żadnej szkody - kończą.

O sprawie zostali powiadomieni policjanci. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku - wtedy nieznani sprawcy zupełnie wyrwali z grobowca medalion. Uszkodzenie zauważyli uczniowie Zespołu Szkół Handlowych, którzy opiekowali się grobem Romka Strzałkowskiego w ramach akcji "Światełko dla Czerwca". Wówczas grób został naprawiony. Firma kamieniarska na nowo przymocowała zdjęcie Romka. Nad naprawą czuwali pracownicy Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956. Udało się nam ustalić, iż medalion nagrobny zerwany został z grobu co najmniej trzy miesiące wcześniej - informowała w lipcu ubiegłego roku Anna Sochacka z Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.

Ostatecznie wcześniejsza sprawa została umorzona z powodu niewykrycia sprawcy.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro