Reklama
Reklama

Drugi przetarg w sprawie przebudowy Mostu Dworcowego. W pierwszym za drogie oferty

fot. PIM

Już w maju informowaliśmy, że Most Dworcowy czeka przebudowa.

W maju Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na wybór firmy, która przygotuje projekt przebudowy północnej nitki wiaduktu. - Wybrany w postępowaniu przetargowym projektant będzie zobligowany do przeprowadzenia inwentaryzacji i oceny stanu technicznego poszczególnych elementów istniejącego obiektu. Przygotuje też dwa warianty dokumentacji projektowej, które mają być gotowe około półtora roku po podpisaniu umowy - zapowiadały PIM.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Inwestycja ma nie tylko poprawić stan techniczny konstrukcji, ale też wytyczyć niezależną przestrzeń dla pieszych i rowerzystów na obiekcie. W pierwszym wariancie poszerzony zostanie chodnik na nitce, a w drugim - przebudowana zostanie cała nitka wiaduktu.

W przetargu udział wzięły dwie firmy. Ich oferty okazały się jednak droższe, niż zakładało miasto. Firma PBW Inżyniera z Wrocławia chciała wykonać dokumentację za prawie 0,5 mln złotych, a Biuro Projektowe TRASA z Poznania za prawie 0,8 mln złotych. Tymczasem miasto przeznaczyło na ten cel niespełna 370 tysięcy złotych. Przetarg więc unieważniono i ogłoszono go ponownie.

Termin składania ofert w drugim przetargu mija w piątek, 28 czerwca.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wraca lato! Od środy w Poznaniu ponownie zacznie robić się cieplej
20℃
15℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro