Reklama
Reklama

Będą pikietować w obronie skłotu Rozbrat. W poniedziałek utrudnienia w ruchu na Jeżycach

fot. Google Street View

Na ulicy Kochanowskiego wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Przez cały poniedziałek obowiązywać zakaz zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego po koniec posesji Kochanowskiego 4. W razie konieczności możliwe jest także wyłączenie z ruchu ul. Kochanowskiego pomiędzy ul. Poznańską (lub Krasińskiego), a Dąbrowskiego - informuje ZDM.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Powodem zmian jest wcześniej zapowiadane zgromadzenie w rejonie budynku przy ul. Kochanowskiego 4. W poniedziałek właśnie w tym miejscu odbywać się będzie pikieta w obronie skłotu Rozbrat.

Rozbrat to miejsce niezależnej kultury i środowisko, które jako pierwsze broniło lokatorów przed czyścicielami kamienic. Siedziba środowiska wolnościowego i anarchistycznego znajduje się na terenie firmy, która wzięła na działkę kredyt, ale go nie spłaciła i popadła w długi. Temat wrócił teraz - bo bank po latach sprzedał dług. Komornik wycenił działkę na 6 milionów złotych i niebawem ma obyć się licytacja. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wraca lato! Od środy w Poznaniu ponownie zacznie robić się cieplej
20℃
15℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro