Reklama
Reklama

Solaris sprzedał autobus Paryżowi. Na razie jeden, ale może być więcej

fot. Solaris

W czwartek doszło do podpisania umowy pomiędzy Solaris Bus & Coach S.A. i przewoźnikiem Régie Autonome des Transports Parisiens (RATP).

Porozumienie dotyczy dostarczenia elektrycznego autobusu Solaris Urbino 8,9 LE electric do Paryża. Kupujący zastrzegł sobie jednak możliwość rozszerzenia zamówienia do wartości 10 milionów euro, co oznaczać będzie kilkanaście kolejnych bezemisyjnych pojazdów.
- Zamówiony przez RATP pojazd to Solaris Urbino 8,9 LE electric wyposażony w centralny silnik elektryczny o mocy 160 kW. Energia potrzebna do zasilania magazynowana będzie w bateriach typu Solaris High Energy o pojemności 160 kWh. Do uzupełniania energii posłuży złącze plug-in, poprzez które autobus połączy się z zewnętrzną ładowarką stacjonarną - informuje Solaris.
Pojazd może zabrać równocześnie 50 osób. W tylnych drzwiach zamontowana jest elektryczna lampa, ułatwiająca dostanie się do autobusu niepełnosprawnym i wózkom dziecięcym. Pojazdy posiadają ponadto m.in. klimatyzację, system monitoringu wizyjnego czy urządzenia do detekcji i automatycznego gaszenia pożaru.

Solaris po raz pierwszy sprzedał Francuzom swoje pojazdy w 2003 roku. Do tej pory nad Sekwanę trafiło prawie 500 autobusów podpoznańskiego producenta.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA
Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

55 stopni na termometrze w słońcu, 38 w cieniu: "na dworze nie da się już przebywać"
26℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.66g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro