Reklama
Reklama

Strajk nauczycieli opóźnił rekonstrukcję rządu

W rządowych ławach może zabraknąć kilku polityków | fot. By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36191806

Strajk nauczycieli odsunął w czasie plany dotyczące rekonstrukcji rządu.

"Rzeczpospolita" informuje, że zmian można spodziewać się najwcześniej w drugiej połowie maja. Ze stanowiska odejść minister finansów, Teresa Czerwińska. Politycy PiS przekonują ją, żeby odłożyła te plany do wyborów, ale rezygnacji można spodziewać się już po Wielkanocy.
To nie koniec zmian, bo kierownictwo partii od dawna planuje przetasowania związane z wyborami do Parlamentu Europejskiego, a Jarosław Kaczyński deklarował, że łączenie stanowiska ministerialnego z kampanią do eurowyborów nie wchodzi w grę.
W PiS ścierały się koncepcje dotyczące terminu rekonstrukcji, ale wszystkie plany pokrzyżowali nauczyciele. Według "Rzeczpospolitej" graniczna data na zmiany w rządzie to połowa maja. Wówczas rozpocznie się kluczowy, trwający kilkanaście dni etap kampanii wyborczej.

Do Brukseli wybierają się m.in. Anna Zalewska, Beata Szydło, Patryk Jaki i Elżbieta Rafalska.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA
Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawet 40 stopni Celsjusza w środę? W Poznaniu aż tak strasznie nie będzie
29℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
3.95g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro