Reklama

Tłumy na pływalniach: może być nawet 40 stopni Celsjusza!

Chwiałka | fot. POSiR
Chwiałka | fot. POSiR

Jak przyznają pracownicy IMGW, tydzień upałów to w Polsce rzadkość. A właśnie z taką ekstremalną sytuacją mamy obecnie do czynienia w Poznaniu. W poniedziałek pytaliśmy, gdzie odpoczywacie nad wodą i bezkonkurencyjny okazał się Strzeszynek. Równie popularne są jednak pływalnie pod gołym niebem.

Do niedzieli, a być może dłużej, w Poznaniu będziemy mierzyć się z upałami. We wtorek termometry mogą pokazać nawet 33 stopnie Celsjusza w cieniu, a w piątek i sobotę będzie jeszcze cieplej. - Najgorętszymi dniami będą właśnie piątek i sobota - mówi Eugeniusz Szwed z poznańskiego IMGW. - Szczególnie w sobotę modele matematyczne pokazują wartości rzędu nawet 40 stopni Celsjusza - dodaje.

Podobne upały odnotowano w Poznaniu blisko 100 lat temu. - Są okresy 2-, 3-dniowe z wysokimi temperaturami, nawet 5-dniowe mieliśmy już w tym roku. Ale tydzień to sytuacja ekstremalna, która nie zdarza się każdego roku - wyjaśnia Szwed.

W poniedziałek pytaliśmy czytelników gdzie najchętniej wypoczywają nad wodą. Numerem jeden, podobnie jak w ubiegłym roku, zostało Jezioro Strzeszyńskie. Uzyskało około 40% głosów naszych czytelników. Na drugim miejscu znalazło się Jezioro Rusałka (około 20% głosów), a na trzecim Jezioro Kierskie (około 15% głosów).

Miejskie kąpieliska nie są jednak jedyną opcją pozwalającą na spędzenie czasu nad wodą i na świeżym powietrzu jednocześnie. Wiele osób pojawia się na basenach pod gołym niebem. Jest ich mniej niż kąpielisk, ale wciąż można znaleźć coś dla siebie.

Pierwsza opcja to wybranie się na Wildę. Chwiałka dysponuje brodzikiem dla dzieci, basenem średnim ze zjeżdżalnią oraz basenem dużym. - Do dyspozycji są także boiska do siatkówki plażowej, koszykówki oraz stoliki z ławkami. Istnieje także możliwość wynajęcia leżaka - wyjaśnia Błażej Daracz, rzecznik POSiR. Nie jest to jedyna pływalnia pod pieczą Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. W zeszłym roku remont przeszła pływalnia w parku Kasprowicza. Można tu korzystać z basenu ze zjeżdżalnią, dużego basenu i brodzika dla maluchów.

Niewątpliwą zaletą pływalni POSiR-u jest cena. Za całodzienny pobyt na pływalni w parku Kasprowicza (od 9.00 do 18.00) zapłacimy 7 lub 10 złotych (bilet ulgowy / normalny). Podobne ceny obowiązują na Chwiałce. Tutaj za pobyt w godzinach 9.00 - 19.00 zapłacimy 6 lub 8 złotych (ulgowy / normalny).

Trzecią opcją dla poznaniaków są baseny zewnętrzne w Termach Maltańskich. Aby z nich korzystać trzeba wykupić bilet wstępu do aquaparku. W dni powszednie godzina korzystania z aquaparku (razem z basenami zewnętrznymi) oraz z basenów sportowych kosztuje 19 złotych (ulgowy 15 złotych). Są też tak zwane Happy Hours, w których za godzinę zapłacimy mniej - 14 złotych. Na czas wakacji wprowadzono tu również promocję - do każdego godzinnego biletu wstępu do aquaparku klient otrzymuje 30 minut gratis. W przypadku Term - goście kompleksu na zewnątrz mają do dyspozycji m.in. basen ze zjeżdżalniami, geotermalny basen solankowy, basen relaksacyjny, a także piaszczystą plażę.

Który basen zewnętrzny jest najlepszy w Poznaniu?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
9.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro