We wtorek zmiany w rejonie Kaponiery
25 listopada z powodu kolejnego etapu prac modernizacyjnych węzła Kaponiera od godziny 19:00 wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Komunikacja tramwajowa
Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej będą obowiązywały do nocy z 20 na 21 grudnia, z wyjątkiem nocy z niedzieli na poniedziałek, a także całodobowo we wszystkie soboty do 20 grudnia - informuje Agnieszka Smogulecka, Zarząd Transportu Miejskiego.
W tym czasie tramwaje pojadą zmienionymi trasami:
Linia nr 12:
STAROŁĘKA - Starołęcka - Zamenhofa - Rondo Rataje - Królowej Jadwigi - Most Dworcowy - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Roosevelta - PST - OS. SOBIESKIEGO
Linia nr 14: GÓRCZYN - Głogowska - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Roosevelta - PST - OS. SOBIESKIEGO
Komunikacja autobusowa:
25 listopada (wtorek) w godzinach wieczornych zamknięty zostanie przejazd przez most Uniwersytecki od ronda Kaponiera do ulicy Dworcowej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 5 grudnia od godziny 19.00 do godziny 5.00 (z wyjątkiem nocy z niedzieli na poniedziałek). Wpłynie to na konieczność zmian tras autobusów - dodaje Smogulecka.
Linia nr 51:
OS. SOBIESKIEGO - ... - al. Niepodległości - Św. Marcin - Dworcowa - POZNAŃ GŁÓWNY (w przeciwną stronę bez zmian)
Linia nr 63:
GÓRCZYN - ... - Zeylanda - Zwierzyniecka (wjazd w torowisko tramwajowe) - Roosevelta - Libelta - al. Niepodległości - ... - Garbary (w przeciwną stronę bez zmian)
Linia nr 68:
PODOLANY - ... - al. Niepodległości - Św. Marcin - Dworcowa - POZNAŃ GŁÓWNY (w przeciwną stronę bez zmian)
Linia nr 69:
OS. KOPERNIKA - ... - Zeylanda - Zwierzyniecka (wjazd w torowisko tramwajowe) - Roosevelta - Pułaskiego - ... - OS. ŁOKIETKA (w przeciwną stronę bez zmian)
Linia L:
PORT LOTNICZY ŁAWICA - ... - Zwierzyniecka - Roosevelta - Most Dworcowy - Matyi - al. Niepodległości - Św. Marcin - Dworcowa - POZNAŃ GŁÓWNY (w przeciwnym kierunku bez zmian)
Linia nr 231:
RONDO RATAJE - ... - Św. Marcin - Dworcowa - RONDO KAPONIERA (w przeciwną stronę bez zmian)
Linia nr 232:
OS. RUSA - ... - Św. Marcin - Dworcowa - RONDO KAPONIERA (w przeciwną stronę bez zmian)
Linia nr 233
MOGILEŃSKA/ZIELINIEC - ... - al. Niepodległości - Św. Marcin - Dworcowa - RONDO KAPONIERA (w przeciwną stronę bez zmian)
Linia nr 234:
OS. BATOREGO - ... - Pułaskiego - Libelta - al. Niepodległości - Św. Marcin - Dworcowa - POZNAŃ GŁÓWNY (przeciwną stronę bez zmian)
Linia nr 235:
OS. SOBIESKIEGO - - ... - al. Niepodległości - Św. Marcin - Dworcowa - POZNAŃ GŁÓWNY (w przeciwną stronę bez zmian)
Linia nr 236:
LITERACKA - ... - Dąbrowskiego - Most Teatralny - Fredry - al. Niepodległości - Św. Marcin - Dworcowa - POZNAŃ GŁÓWNY (w przeciwnym kierunku bez zmian)
Linia nr 238:
OS. ORŁA BIAŁEGO/FRANOWO - ... - Głogowska - Most Dworcowy - Matyi - al. Niepodległości - Św. Marcin - Dworcowa - RONDO KAPONIERA (w przeciwnym kierunku bez zmian)
Linia nr 239:
WICHROWA/KIEKRZ - ... -Dąbrowskiego - Most Teatralny - Fredry - al. Niepodległości - Św. Marcin - Dworcowa - POZNAŃ GŁÓWNY (w przeciwnym kierunku bez zmian)
Linia nr 240:
OS. KOPERNIKA - ... - Zwierzyniecka - Roosevelta - Most Dworcowy - Matyi - al. Niepodległości - Św. Marcin - Dworcowa - POZNAŃ GŁÓWNY (w przeciwnym kierunku bez zmian)
Linia nr 242:
PORT LOTNICZY ŁAWICA - ... - Zwierzyniecka - Roosevelta - Most Dworcowy - Matyi - al. Niepodległości - Św. Marcin - Dworcowa - POZNAŃ GŁÓWNY (w przeciwnym kierunku bez zmian)
Linia nr 243:
OS. DĘBINA / LUBOŃ KRĘTA - ... - Św. Marcin - Dworcowa - POZNAŃ GŁÓWNY (w przeciwną stronę bez zmian)
Linia nr 246:
LITERACKA - ... - Dąbrowskiego - Most Teatralny - Fredry - al. Niepodległości - Św. Marcin - Dworcowa - POZNAŃ GŁÓWNY (w przeciwnym kierunku bez zmian)
Linia nr 248:
RADOJEWO - ... - Św. Marcin - Dworcowa - RONDO KAPONIERA (w przeciwną stronę bez zmian)
Linia nr 249:
DĘBIEC - ... - Głogowska - Most Dworcowy - Matyi - al. Niepodległości - Św. Marcin - Dworcowa - RONDO KAPONIERA (w przeciwnym kierunku bez zmian)
Linia nr 251:
JUNIKOWO STACJA - ... - Zwierzyniecka - Roosevelta - Most Dworcowy - Matyi - al. Niepodległości - Św. Marcin - Dworcowa - RONDO KAPONIERA (w przeciwnym kierunku bez zmian)
Linia nr 252:
OS. KOPERNIKA - ... - Głogowska - Most Dworcowy - Matyi - al. Niepodległości - Św. Marcin - Dworcowa - RONDO KAPONIERA (w przeciwnym kierunku bez zmian)
Z kolei dla linii nr 63 i 69 uruchomione zostaną tymczasowe przystanki:
- Rondo Kaponiera na ul. Zeylanda, przed wjazdem na torowisko tramwajowe w ul. Zwierzynieckiej
- Most Teatralny na ul. Roosevelta, po wyjeździe z torowiska tramwajowego za mostem Teatralnym (w zatoce)
Przypominamy, że zmiany obowiązują w godzinach wieczorowych i nocnych (19.00-5.00) do nocy z 20 na 21 grudnia, z wyjątkiem nocy z niedziel na poniedziałki, a także całodobowo we wszystkie soboty do 20 grudnia - kończy Smogulecka.
Źródło ZTM.