Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych
W okresie Wszystkich Świętych od 30 października do 2 listopada nastąpią zmiany w organizacji komunikacji miejskiej.
30 i 31 października (czwartek i piątek)
Komunikacja tramwajowa:
Ruch tramwajowy odbywać się będzie według roboczego rozkładu jazdy z następującymi zmianami w godzinach od 14.00 - 18.00:
· linia 7 wydłużona zostanie do Miłostowa,
· linie 6 i 15 wydłużone zostaną do Junikowa,
Komunikacja autobusowa:
Ruch autobusowy odbywać się będzie według roboczego rozkładu jazdy.
1 listopada (sobota) - WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH i 2 listopada (niedziela)
Komunikacja tramwajowa:
Ruch tramwajowy odbywać się będzie według świątecznego rozkładu jazdy z następującymi zmianami:
· w godzinach 6:00 - 8:00 tramwaje linii 1, 6, 7, 8, 13 i 15 kursować będą z częstotliwością co 15 minut,
· od godziny 8.00 tramwaje linii 1 kursować będą z częstotliwością co 20 minut,
· w godzinach od 8.00 - 17.00:
- tramwaje linii 6, 7, 8, 13, 23 i 24 kursować będą z częstotliwością co 10 minut,
- tramwaje linii 15 co 5 minut, - tramwaje linii 22 co 15 minut.
· linia 7 przez cały dzień wydłużona zostanie do Miłostowa,
· linie 6 i 15 przez cały dzień wydłużone zostaną do Junikowa,
· w godzinach 8 00 - 17 00 uruchomione zostaną linie 22, 23, 24.
Linia 22 (kursy co 15 minut)
OS. JANA III SOBIESKIEGO - Trasa PST - Most Teatralny - Fredry - Mielżyńskiego - 23 Lutego - Plac Wielkopolski - Estkowskiego - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Warszawska - MIŁOSTOWO
Linia 23 (kursy co 10 minut)
JUNIKOWO - Grunwaldzka - Reymonta - Hetmańska - rondo Starołęka - rondo Żegrze - Żegrze - Chartowo - Trasa Kórnicka - Jana Pawła II - rondo Śródka - Warszawska - MIŁOSTOWO
Linia 24 (kursy co 10 minut)
JUNIKOWO - Grunwaldzka - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - Most Teatralny - Fredry - Gwarna - Święty Marcin - Al. Marcinkowskiego - Podgórna - Muśnickiego - Most Św. Rocha - Kórnicka - Jana Pawła II - Rondo Śródka - Warszawska - MIŁOSTOWO
Komunikacja autobusowa 1 listopada (sobota) - WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
Ruch autobusowy odbywać się będzie według świątecznego rozkładu jazdy z następującymi zmianami:
·w godzinach 8:00 - 17:00 wzmocnione dodatkowymi autobusami zostaną linie 60, 63, 70, 82 (kursy z podwojoną częstotliwością),
· w godzinach 8:00 - 17:00 autobusy linii 77 kursować będą z częstotliwością co około 10 minut,
· w godzinach 8:00 - 17:00 uruchomiona zostanie linia 173:
Linia 173 (kursy co około 8 minut)
ŚRÓDKA DWORZEC - Podwale - Zawady - Główna - Gnieźnieńska - Bałtycka - Główna - Podwale - Zawady - ŚRÓDKA DWORZEC
· zawieszone zostanie kursowanie autobusów linii 50 i 94,
· autobusy linii 98 nie będą wjeżdżać pod Kampus UAM Morasko,
· linia 80 skrócona zostanie do pętli Rudnicze,
· autobusy linii 81 i 84 dojeżdżać będą tylko do szpitala na Os. Rusa, a nie do Centrum Handlowego M1,
· linia 84 zawieszona na odcinku Rondo Śródka - Nowe ZOO,
· linia 89 kursować będzie z podwojoną częstotliwością,
· od około godziny 5:00 z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Gnieźnieńskiej od ulicy Gdyńskiej do ulicy Bałtyckiej, autobusy linii 73 wracające z Janikowa w kierunku dworca Śródka skierowane zostaną objazdem ulicami: Bałtycką, Gdyńską i Główną,
· od około godziny 5:00 z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Złotowskiej od ulicy Owczej do ulicy Bukowskiej, autobusy linii 77 jadące od ulicy Bukowskiej skierowane zostaną objazdem przez rondo w Wysogotowie oraz ulicami: Skórzewską, Malwową i Grunwaldzką do pętli Junikowo,
2 listopada (niedziela)
Ruch autobusowy odbywać się będzie według świątecznego rozkładu jazdy z następującymi zmianami:
· w godzinach 8:00 - 17:00 wzmocnione dodatkowymi autobusami zostaną linie 60, 63, 70, 82 (kursy z podwojoną częstotliwością),
· w godzinach 8:00 - 17:00 autobusy linii 77 kursować będą z częstotliwością co około 10 minut,
· w godzinach 8:00 - 17:00 uruchomiona zostanie linia 173: Linia 173 (kursy co około 8 minut)
ŚRÓDKA DWORZEC - Podwale - Zawady - Główna - Gnieźnieńska - Bałtycka - Główna - Podwale - Zawady - ŚRÓDKA DWORZEC
· zawieszone zostanie kursowanie autobusów linii 94,
· autobusy linii 98 nie będą wjeżdżać pod Kampus UAM Morasko,
· linia 89 kursować będzie z podwojoną częstotliwością,
· od około godziny 8:00 z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Gnieźnieńskiej od ulicy Gdyńskiej do ulicy Bałtyckiej, autobusy linii 73 wracające z Janikowa w kierunku dworca Śródka skierowane zostaną objazdem ulicami: Bałtycką, Gdyńską i Główną,
· od około godziny 8:00 z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Złotowskiej od ulicy Owczej do ulicy Bukowskiej, autobusy linii 77 jadące od ulicy Bukowskiej skierowane zostaną objazdem przez rondo w Wysogotowie oraz ulicami: Skórzewską, Malwową i Grunwaldzką do pętli Junikowo.
Żródło MPK.