Reklama
Reklama

Powstał katalog nawierzchni chodników

Urzędnicy wraz z społecznikami stworzyli dla Starego Miasta katalog nawierzchni chodników. Skatalogowali obecny stan chodników i wskazali najbardziej pożądane materiały przy ich remontowaniu.

Przez ponad rok nad stworzeniem katalogu pracowali urzędnicy Zarządu Dróg Miejskich, a także społecznicy ze Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania. Dzięki temu powstał dokument porządkujący chodnikowe nawierzchnie na obszarze Starego Miasta. Stanowić on będzie swoistego rodzaju zasady dobrych praktyk, które będą pomocne przy projektowaniu, jak również przy realizacji inwestycji drogowych - mówi Dorota Wesołowska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Katalog jest otwarty i można go modyfikować, te zapisy, które w nim są powinny być stosowane we wszystkich inwestycjach chodnikowych - mówi Kamil Żmijewski, Inwestycje dla Poznania.

W katalogu urzędnicy zamieścili obecny stan chodników i wskazali najbardziej pożądane materiały przy ich remontowaniu. Naprawy na Starym Mieście mają odbywać się zgodnie z wytycznymi z katalogu, który obowiązuje od początku sierpnia. Pomysł podoba się również osiedlowym radnym. Żeby nie było tak, że ten katalog jest jakąś sugestią, czy poradą jak to ma być zrobione, ale żeby był wręcz nakazem, że jeśli ktoś remontuje chodnik to tylko i wyłącznie w takim wzorze i w tym miejscu - mówi Jan Zujewicz, radny os. Stare Miasto.

Katalog nawierzchni konsultował również plastyk miejski. To furtka otwarta dla tych przestrzeni, na które będą ogłoszone konkursy. Tutaj też projektanci mogą przewidzieć indywidualne rozwiązania oczywiście biorąc pod uwagę wskazówki, czy urzędowe, czy też urzędowe pani konserwator. Więc, to nie blokuje, ale wprowadza większą kontrolę - mówi Piotr Libicki, plastyk miejski.

Jak zapowiadają autorzy będzie ciąg dalszy. Tym razem prawdopodobnie skatalogowane zostaną nawierzchnie chodnikowe dla Jeżyc lub Wildy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu zimna noc przed nami!
19℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
21.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro