Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 2
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
14°C 1004 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Poznańska Straż Miejska
jw, sottise
sobota, 27.09.2008 r.
godz. 11.20
jw, sottise | sobota, 27.09.2008 r., godz. 11.20
Poznańska Straż Miejska

Poznaniacy często krytycznie wypowiadają się o pracy strażników; narzekają głównie na blokady zakładane na kołach samochodów i brak widocznych efektów działań municypalnych.

Strażnicy miejscy mają wiele obowiązków. Do najważniejszych z nich należy ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego w zakresie określonym w przepisach ruchu drogowego oraz współpraca z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli.

 

Jak się jednak okazuje Poznaniacy nie zawsze są zadowoleni z pracy strażników miejskich, którzy kojarzą im się najczęściej z zakładaniem słynnych blokad na koła samochodów. Kontrowersje też budziły mandaty wypisywane osobom siedzącym na trawiniku przed Teatrem Wielkim. 

 

Ludzie chcieliby widzieć obraz policji municypalnej, która ma pilnować czystości na ulicach, karać niepokornych właścicieli psów, którzy nagminnie nie sprzątają po swoich pupilach czy przeganiać palaczy z przystanków MPK.

 

Okazuje się ciężka praca policji municypalnej często jest odbierana negatywnie. Mieszkańcy miasta najbardziej narzekają na brak skuteczności i widocznych efektów pracy strażników oraz zbyt długi czas oczekiwania na interwencję. Jednak bez pomocy strażników patrolujących miasto i wspomagających prace policjantów w Poznaniu byłoby o wiele bardziej niebezpiecznie.  

 

 

 

 

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow