Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 9
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1025 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
20°C 1016 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Dwa sposoby na mieszkanie od miasta
piątek, 9.06.2006 r.
godz. 10.12

Poznań potrzebuje niemal 1100 mieszkan socjalnych, by zgodnie z ustawą zapewnić mieszkania najbardziej potrzebującym. Niby niewiele patrząc na to co dzieje sie w budownictwie ale miasto co roku ma do dyspozycji zaledwie 100 mieszkan.

Dwa tygodnie temu miasto oficjalnie oddało do użytku 32 mieszkania przy ul. Darzyborskiej. Wkrótce wprowadzą się do nich rodziny żyjące do tej pory w trudnych warunkach. Nowe mieszkania powstały w ramach Programu Pomocy Mieszkaniowej. Władze Poznania zapowiadają, że wkrótce powstaną kolejne.
Ale dostać takie mieszkanie nie jest łatwo. Są na to dwa sposoby. Pierwszy to zwolnienie innego, większego mieszkania komunalnego, w którym wzrósł czynsz. Warunek - nie można miec zaległości w opłacaniu czynszu. Drugi sposób - ten trudniejszy - to złożenie wniosku o przydział na mieszkanie komunalne. Do Urzędu Miasta każdego roku wpływa ich kilkaset. Urzędnicy wybierają tylko te, które spełniają wszystkie wymogi. Ale by mieć w ogóle szanse na znalezienie się na liście, trzeba do 30 czerwca złożyc wniosek w urzędzie przy Placu Kolegiackim.
Szanse na mieszkania, którymi dysponuje miasto mają osoby żyjące w trudnych warunkach. Jednak klucze dostają te rodziny, których dochody gwarantują, że o nowe mieszkania będą dbały.
Do końca tego roku przybędzie w Poznaniu ponad 160 mieszkań socjalnych. W ciągu następnych lat - kolejnych dwieście. Miasto chce zlikwidowac długą kolejkę lokatorów do mieszkań komunalnych w ciagu najbliższych pięciu lat.