Studentki AWF-u najlepsze w pływaniu

Od lewej stoją Agnieszka Krzyżostaniak, Anna Muller, Krystian Wochna (trener),Karolina Stadnik, Małgorzata Stefaniak | fot. Krystian Wochna AWF

Studentki Akademii Wychowania Fizycznego wygrały klasyfikację drużynową podczas Akademickich Mistrzostw Polski 2013 w pływaniu, które odbyły się w Warszawie.

W Akademickich Mistrzostw Polski 2013 w pływaniu wzięło udział 338 najlepszych pływaków-studentów z 68 klubów uczelnianych z całej Polski. Zawody prowadzone były w 16 konkurencjach indywidualnych i 4 sztafetowych. Wśród uczestników można było zobaczyć byłych oraz aktualnych medalistów mistrzostw Polski m.in.: Pawła Korzeniowskiego, Sławomira Kuczko, Alicję Tchórz czy Klaudię Naziębło.

Rywalizacja była podzielona na dwa bloki zawodów. W pierwszym główne wyścigi odbywały się na dystansach 100 metrowych, a popołudniu w bloku drugim walczyli sprinterzy na dystansach 50 metrowych. W stylu dowolnym mężczyzn bardzo dobrze spisał się Kacper Majchrzak z Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Z wynikiem 23.16 zdobył srebrny medal na dystansie 50 m, tuż za Szymonem Dymerskim z Uniwersytetu Szczecińskiego (23.13), a przed Łukaszem Korgulem z UMCS Lublin (23.22). Na dystansie 100 m Kacper Majchrzak najszybszy. Pierwsze miejsce zdobył z czasem 49,81.

W konkurencjach sztafetowych poznaniacy zdobyli trzy medale. Drużyna kobiet Akademii Wychowania Fizycznego w składzie: Agnieszka Krzyżostaniak, Małgorzata Stefaniak, Anna Muller, Karolina Stadnik w sztafecie 4 x 50m stylem zmiennym zajęła drugi miejsce z czasem 2:02.55, tuż za AWF Warszawa (2:02.10). Na tym samym dystansie reprezentacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w składzie: Piotr Kowalik, Damian Kowali, Juliusz Żebrowski, Bartosz Ziemniarski wywalczyła złoto w czasie 1:44.18, wyprzedzając AWF Katowice (1:44.33) i AWF Wrocław (1:44.48).

Natomiast w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym z czasem 1:35.11 UAM w składzie: Marek Michałowski, Mikołaj Osuch, Wojciech Charyna, Michał Kamiński zdobył srebrny medal. Od poznańskich studentów lepszy był tylko Uniwersytet Szczeciński, a trzecie miejsce zajęła ALK Warszawa.

Podsumowaniem świetnego występu poznańskich studentów jest zwycięstwo zespołu AWF Poznań w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet oraz trzecie miejsce UAM Poznań wśród mężczyzn. UAM dodatkowo zwyciężył również w klasyfikacji typów uczelni - uniwersytety.

Skład drużyna AWF Poznań: Katarzyna Gierlik, Marta Zborowska, Magdalena Wiśniewska, Anna Ślusarczyk, Anna Muller, Małgorzata Stefaniak, Karolina Stadnik, Alicja Szwarc, Sandra Kaczmarek, Agnieszka Krzyżostaniak, Aleksandra Szalkowska.