Reklama

Rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa w regionie. Wezwanie dostanie ponad 20 tysięcy osób

Zdjęcie ilustracyjne | fot. samorzad.gov.pl
Zdjęcie ilustracyjne | fot. samorzad.gov.pl

Kto konkretnie?

Kwalifikacja wojskowa w Wielkopolsce zaczyna się 1 lutego, a więc w czwartek. W tym roku obejmuje głównie mężczyzn urodzonych w 2005 roku, ale nie tylko. - Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wezwani zostaną też: mężczyźni urodzeni w latach 2000-2004, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej; osoby, które w latach 2022 i 2023: a) zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej, b) zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności przed dniem zakończenia kwalifikacji wojskowej; kobiety urodzone w latach 1997-2005 posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej, które nie stawały jeszcze do kwalifikacji wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2023/2024 kończą studia na kierunkach lub kończą naukę w zawodach, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 60 ust. 7 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny; osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej; osoby o nieuregulowanym stosunku do służby wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 60 lat życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej i zgłosiły się do kwalifikacji wojskowej - informuje Wojskowe Centrum Rekrutacji w Poznaniu.

Jak podawaliśmy już wcześniej, na terenie administrowanym przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Poznaniu kwalifikacja będzie przeprowadzana w kilku lokalizacjach.

W przypadku Poznania jest to ul. Szylinga 1. Mieszkańcy mogą się tam stawiać od 12 lutego do 22 kwietnia w godzinach 8.00 - 14.00.

W przypadku powiatu poznańskiego kwalifikacja odbędzie się przy ulicy Słowackiego 8 w Poznaniu. Mieszkańcy Lubonia, Mosiny, Stęszewa, Dopiewa, Komorniki, Rokietnicy, Suchego Lasu i Tarnowa Podgórnego mogą się tam zgłaszać od 5 lutego do 11 kwietnia w godzinach 8.00 - 13.00. W to samo miejsce i w tych samym godzinach powinni się udać mieszkańcy Puszczykowa, Buku, Kostrzyna, Kórnika, Murowanej Gośliny, Pobiedzisk, Swarzędza, Czerwonaka i Kleszczewa ale tylko do 5 kwietnia.

W przypadku powiatu śremskiego kwalifikacja odbędzie się przy ulicy Dutkiewicza 8A w Śremie od26 lutego do 14 marca w godzinach 7.30 - 14.30. Przeznaczona jest dla mieszkańców Śremu, Dolska, Książa Wielkopolskiego i Brodnicy.

W przypadku powiatu obornickiego kwalifikacja odbywać się będzie przy ulicy 11 Listopada 2A w Obornikach od 4 do 21 marca w godzinach 8.00 - 15.00. Przeznaczona jest dla mieszkańców Obornik, Rogoźna i Ryczywołu.

W przypadku powiatu średzkiego kwalifikacja odbywać się będzie przy ulicy 20 Października 30 w Środzie Wlkp. od27 lutego do 13 marca w godzinach 7.30 - 15.30. Przeznaczona jest dla mieszkańców Środy Wlkp., Dominowa, Krzykosów, Nowego Miasta nad Wartą i Zaniemyśla.

Stawienie się na komisji jest obowiązkowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro